středa 2. března 2016

Matky v kavárně Divoké Matky!

Už dlouho jsem toužila navštívit kavárnu Divoké matky, která najdete v Karlíně. Po letech se mi sen splnil a my se tam podívaly společně s Aničkou a daly si dobré kafe a koláč. Holky se jako bonus vyřádily a Darinka odcházela s pláčem, protože se jí nechtělo domů.

Když před lety kavárna hlásala, že je to místo pro "matky a jejich spratky", čekala jsem opravdu něco hodně divokého. Nakonec jsme si ale užily moc příjemné posezení a i přes relativně velké množství dětí i klidné. 

Prostředí kavárny je čisté - jednoduše zařízené, vybavené starým zrenovovaným nábytkem. Pro děti je tu jedna místnost sloužící jako herna.  Není v ní příliš hraček a prostor je vzdušný, což musím říct, že se vidí zřídka a já s tímhle naprosto sympatizuji. Co se mi líbí, že v zadní části posezení je i malý koutek pro nejmenší, čemuž opět dávám plus, když ještě byly holky malé a bylo třeba je mít na očích, tak mi právě v mnoha baby friendly podnicích vadilo, že když člověk nechytil místo u herničky, tak si potom v klidu nevypil kafe a pořád běhal za dítětem, případně držel dítko v kočárku.

Dominantou herny je tahle prolézačka, holkám se moc líbila
K jídlu je tu v nabídce několik dortů, možnost toustu, bagetky, slaného koláče, buchty nebo i balených výrobků jako jsou ovocné kapsičky, brumík, dýňové křupky apod. 

Musím říct, že ty balené věci mě třeba moc nenadchly, protože děti samozřejmě, když je vidí, hned to chtějí a domácí buchta je jim ukradená, ale chápu, že spousta maminek to má jinak a Brumík je uspokojí, konec konců uspokojil i naše děti :-)

S Aničkou jsme si daly latte, které bylo naprosto úžasné a troufám si říct i jedno z nejlepších, jaké jsem kdy pila. Děti měly domácí malinovou limonádu, která byla rovněž výborná a poctivá.  Holky měly minibábovku a my si pochutnaly na slaném koláči, jeden byl s rajčaty a mozzarelou, druhý s řepou a mozzarelou. 
Celkově se nám v kavárně určitě moc líbilo. Překvapila nás, že byla vlastně úplně jiná, než jsme si ji představovaly, příjemná a taková oáza klidu pro maminky. Navíc na moc pěkném místě. Určitě doporučuji navštívit :-) 
Žádné komentáře:

Okomentovat