čtvrtek 10. března 2016

Herbalka - česká přírodní kosmetika


Mám obrovskou radost, když objevím novou kosmetiku, kterou stojí za to ozkoušet. Tak jsem nedávno narazila na Herbalku. Je to malá rodinná dílna, která na trhu teprve začíná (výrobě kosmetiky se však věnuje téměř 3 roky), ale už teď je mi jasné, že určitě s lehkostí prorazí :-) Zatím v jejich nabídce naleznete několik druhů mýdel, tuhý medový šampon, kondicionér, masti, krémy a balzám na rty. Složení produktů je 100% přírodní a neobsahují palmový olej. 


Z předchozích článků víte, že na přírodní kosmetice poslední dobou ulítávám. Není to jen o trendu, ale celkově se cítím lépe a vyřešila jsem spoustu zdravotních problémů. Na našem trhu už je dnes poměrně široký sortiment přírodní kosmetiky, ale  - vždycky raději podpořím českou firmu a navíc ruční práci, než zahraniční dovoz a třeba masově vyráběný. Druhá věc je, že si hlídám, abych nakupovala bez obsahu palmového oleje. Mýdláren se na Fleru za poslední roky vyrojilo opravdu hodně, ale většina mýdel PO bohužel obsahuje a když už neobsahuje, tak jsou to zase mýdla neatestovaná - tudíž vydávaná za dekorativní.

Herbalka naštěstí splňuje všechna má kritéria, takže vám můžu napsat, jak jsem s produkty spokojená :-)V první objednávce jsem si zvolila mýdla, šampon a balzám na rty. Na mýdlech se mi líbí, že mají netradiční vůně. Mýdla a šampon přišly zabalené v roztomilých krabičkách s potiskem, už to na mě udělalo velmi dobrý dojem. 

Přírodní  mýdla už používám několik měsíců, takže jsem přesně věděla, co od nich očekávám a rozhodně mě nezklamaly. Hlavně mě uchvátila vůně, která je jemná, nevtíravá a velice příjemná. Dobře pění a roztírají se a splnily všechna očekávání. Trochu jsem se bála šamponu. I když jsem doposud používala tuhé šampony jen od jedné firmy, tak mi seděl druh od druhu. Herbalka má zatím v nabídce jen medový, tak jsem čekala, jak mi sedne. A sedl skvěle, dokonce bych i řekla, že lépe, mám po něm jemnější vlasy, tak uvidíme, jak se osvědčí při dlouhodobém používání. 

V balíčku jsem měla na ozkoušení i vzorek kondicionéru. Na tom se zatím pracuje, protože jsem si psala s Herbalkou, že ještě složení není 100% vypilované a musí se upravit. Každopádně dosavadní zkušenost je taková - po přírodních mýdlech, které na rozdíl od chemie vlasy neobalí, jsou vlasy drsnější a hůř se rozčesávají, už delší dobu jsem přemýšlela, jak tohle napravit. Kondicionér - opět s ryze přírodním složením, proti tomuto problému pomůže a vlasy se potom rozčesávaly raz dva. Já mám akorát problém, že mám hodně mastící vlasy a jakmile začnu používat přírodní oleje, tak se mi mastí ještě víc, takže se obávám, že kondicionér pro mě není úplně vhodný, nicméně pokud máte vlasy v pohodě, tak ho zkuste, myslím si, že neplechu dělat nebude. 

A nakonec něco k balzámu, který je s včelím voskem. U nás tedy balzám používají hlavně holky, tak jsem ráda, že je bez "chuti", protože takový Eos mi celý olížou a ségra nám teď dovezla jeden brutálně sladký z Dubaje a to jsem je přistihla, že rovnou snědly celou tyčinku :D Ale kromě toho jsem si ozkoušela, že i když si člověk olizuje rty, tak balzám drží a neslíže se, takže super, rty po něm byly krásně vláčné.


Celkově musím říct, že jsem z kosmetiky nadšená a splnila, nebo i předčila má očekávání, takže ji rozhodně můžu doporučit k vyzkoušení, navíc i ceny jsou normální a dostupné myslím si pro každého. Jak už jsem psala, Herbalka na trhu teprve začíná, takže zatím můžete její produkty vidět a zakoupit přes facebook, ale určitě se brzy dočkáme i eshopu a já se moc těším na další produkty. 


Anežka

P.S.: Tohle není o tom, být bio/eko/přírodní žena. Tohle je o té radosti z užívání. Když jsem přestala jíst masově cukr, najednou jsem si uvědomila, jak jídlo oplývá chutí a že člověk může brát plnohodnotnou energii odjinud. Když jsem přestala používat palmový olej, najednou jsem přišla na to, že polotovary člověk vlastně k životu vůbec nepotřebuje a domácí máslová sušenka vydá za deset balíčků laciných oplatků. A tak stejné to mám s kosmetikou. My mámy víme, že osprchovat se s dětmi, je někdy nadlidský úkol. Tím nemyslím, že se nemyjeme :-) Ale spíš si fakt užít pořádně teplé vody a nerušeného umývání bez stresu, že dítě brečí, nebo že na to mám jen pět minut. Přírodní oleje v mýdlech, kterými se myju nádherně voní. a pro mě  je každé sprchování obrovský relax, i když trvá pár minut a i když to není vana horké vody na hodinu, tak si krásně odpočinu. Teď když cítím nějakou chemickou vůni, tak se mi spolehlivě rozjede migréna. Tělo jednoduše ví, kde má kořeny. A je dobře, že to ví i tito malí výrobci, kteří pro nás dělají přírodu zase dostupnější. 


  • článek není sponzorován 

2 komentáře:

  1. Značka vůbec neznám, ale vypadá zajímavě.

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj taky tuhle značku vůbec neznám, no a jaké mají ty šampony účinky na vlasy krom teda toho, že je přírodní? Myslím jestli třeba vyživuje vlasy proti vypadávání atd.. Nedávno jsem narazila na tenhle zákrok a když do roka nenajdu nějaký zázrak po kterém by mi přestávaly vypadávat vlasy, tak ho budu muset asi podstoupit.

    OdpovědětVymazat