pondělí 15. února 2016

Svačinky (nejen) pro děti

Moc mě baví hledat a zkoušet nové recepty. I když momentálně nemám na nějaké experimentování v kuchyni tolik času, kolik bych si představovala, vynahrazuji si to alespoň menšími kuchařskými projekty - třeba svačinkami. Na internetu můžeme najít spoustu skvělých receptů na různé svačiny pro děti, od jednoduchých, jejichž kouzlo tkví jen v atraktivním poskládání na talíři, až po ty složitější, které vyžadují trošku více času nebo nějakou speciální surovinu. Dnes mám pro vás tři recepty, které mě zaujaly.Domácí müsli tyčinkyIngredience:
suché přísady (ořechy, semínka, vločky) 300 g
sušené měkké ovoce (já dávám rozinky, brusinky, datle, švestky) 350-400g
rozmixovaný banán
(Případně můžeme přidat i trochu rozpuštěného másla nebo medu - tyčinky budou jemnější a měkčí)

Postup:
Rozpálíme troubu na 180°C. Suché přísady dle potřeby nasekáme na přijatelnou velikost, dáme na plech a necháme pár minut péct dozlatova. Ovoce nasekáme/rozmixujeme. Suchou část smícháme se sušeným ovocem a rozmixovaným banánem a pořádně prohněteme, aby nám vznikla tuhá lepkavá konzistence. Směs přendáme do vymazaného plechu a pořádně stlačíme a uhladíme do rovna. V tom je polovina úspěchu, müsli se pak dobře porcuje a tyčinky pěkně drží svůj tvar. Pečeme cca 5-10 minut na 170°C . Po vychladnutí nakrájíme.Ovocná palmaIngredience:
2 ks kiwi
kousek banánu
lupínky (použila jsem lupínky Lion)
hroznové víno

Postup:
Ovoce a lupínky poskládáme na talíř do tvaru palmy.Pizza chleba
Ingredience:
Pečivo
Rajčata
Mozzarella
Čerstvé bylinky (já jsem použila jen bazalku)

Postup:
Z vybraného pečiva vykrojíme zvolený tvar (skleničkou, formičkou). Rajčata spaříme horkou vodou. Poté je oloupeme a rozmixujeme. Přidáme natrhanou bazalku. Připravené pečivo potřeme rajčatovou omáčkou. Na to naskládáme kousky mozzarellly a rajčete. Dáme zapéct do trouby, než se rozteče mozzarella. Ozdobíme bazalkou a podáváme.Žádné komentáře:

Okomentovat