pátek 19. února 2016

Stínové loutkové divadlo

Dnes jsem si pro vás připravila návod k vytvoření stínového divadla.

Včera večer jsem Adámkovi a Robinkovi poprvé hrála stínové představení. V pyžamkách si posedali v obýváku na gauč, přikryli se dekou a čekali. Do poslední chvíle totiž nevěděli, co bude. A pak ani nedutali. A pohádku jsem musela hrát znovu a znovu.. Moc jsem si to užívala. Ráda tvořím něco, co s dětmi opravdu využijeme a ještě se u toho pobavíme. 


K vytvoření stínového divadla budeme potřebovat:

Černé čtvrtky, krabici (já jsem použila krabici od bot), špejle, bílý pečící papír, tempery, nůžky, izolepu, lepidlo

Postup:

1. Nejdříve si zvolíme příběh. Já jsem si vybrala pohádku o Červené Karkulce. 

2. Načrtneme si postavy na černý tvrdý papír a vystřihneme. Já jsem postavy kreslila podle předlohy z internetu, ale můžete mrknout na pinterest, nějaké šablony tam jsou.3. Postavičkám přilepíme zezadu izolepou špejle. (je lepší, když špejle nalepíte tak, aby loutce nic netrčelo, ale já to neřešila a mé děti také ne:-)3. Vezmeme si krabici od bot. Pokud si budete moct vybírat, vezměte nějakou, která není skládaná, jako mám já na obrázku. Protože se po odstřihnutí dna rozpadne a přiděláte si trošku práci následným slepováním.4. Z víka si můžeme vystřihnout ozdobnou stříšku.


5. Z krabice odstřihneme dno a část obvodových stěn, aby nám vznikl takový rám, který bude stabilně stát.


6. Nalepíme pečící papír. Zespodu krabice (ne na straně opony).


7. A předek si nazdobíme dle své fantazie. (Omlouvám se za umatlanost, jsem trochu patla. Ale vůbec to nevadí, protože divadlo se hraje za tmy a jsou vidět jen loutky:-)
8. Zhasneme. Zezadu si nasvítíme stranu s pečícím papírem. (Můžete použít čelovku, lampičku)

A můžeme hrát....

Žádné komentáře:

Okomentovat