neděle 14. února 2016

O blogování, sponzoringu a recenzích

Na začátku všeho stála zhroucená matka.

Já.

Měla jsem období, kdy jsem nevěděla, kudy kam. Stereotyp mateřství mě vyčerpával a já si připadala nepotřebná a k ničemu. Kamarádky okolo mě začaly pracovat, makat na sobě a já jsem měla pocit, že se točím v bludném kruhu. Na krku dvě malinké děti, manžel workoholik a hlídací rodina na druhé straně republiky. S občasnou pomocí chůvy jsem si alespoň zašla k doktorovi nebo do banky. Ale cvičit, pracovat, realizovat se? Absolutní nemožnost. Respektive pokusy stylem - jak rychle jsem začala, tak rychle jsem skončila.
Potom jsem narazila na blogerská videa amerických rodin, jak se natáčí den co den a to mě nakoplo k tomu, že bych chtěla taky sdílet každodenní radosti. Takže jsem si založila blog a už to jelo. I když vlastně moc ne...

Jsem holka, co se do všeho vrhá po hlavě, takže šup nějaká fotka, šup nějaké pozadí a teď začnu být slavná!

A ono nic... Ticho po pěšině a nikdo nevěděl, že můj blog existuje. Psala jsem a psala a fanoušci nikde... Ale nevzdala jsem to. Blog prošel mnoha proměnami, změnou adresy, promazáním článků, zamyšlením nad tím, o čem chci psát a hlavně reálné ambice. Založila jsem facebook, zaregistrovala se na Blogerce, udělala si oficiální adresu.

A pak přišly první nabídky spolupráce. Moje úplně první blogerská akce byla s Pampers v luxusním hotelu a bylo to moc fajn, setkat se s ostatními blogerkami, užít si krásného prostředí, zajímavé přednášky a já v tu chvíli věděla, že i tato cesta blogování mě bude bavit a nabídky se začaly hrnout.Ale přiznám se, že i tak nebylo 100% vyhráno, holky začaly mít horší období, doma práce stála a já místo toho vymýšlela, co napsat na blog až to přešlo do nějaké nechuti psát a vlastně cokoli dělat a stál blog, domácnost a všechno bylo na pytel. Nic se nedá dělat na sílu.

V tu chvíli jsem na jednom serveru narazila na Aničku, její vtipné texty o mateřství, zkusila ji oslovit a ona kývla :-) A náš blog se znovu rozrůstal, o novou chuť ho tvořit, o nové články, o nové fanoušky a také nové spolupráce.


A o tom vám chci (chceme) hlavně napsat. Jak to s těmi recenzemi je. Když byl blog nový a fanoušků málo, přišla nabídka spolupráce třeba jednou za měsíc, za dva. Tehdy jsem kývla téměř na vše, co se nejevilo jako hloupost, o něčem se psalo dobře, o něčem hůř, každopádně nikdy jsem nezažila nabídku: napište o našem produktu v superlativech ;-) Všechny spolupráce, které nám doposud byly nabídnuty, byly ve formě objektivního zhodnocení, případně vyzdvihnutí kladů.

Za spolupráci nedostáváme peníze a blog výdělečný není, radost jsou pro nás produkty, nebo případně dárky, které můžeme posílat vám dál :-)

Nejlepší spolupráce jsou ty, kde si vybíráme přímo produkty, které by nás zajímaly, tak se děje např. u Feeda.cz, nebo Prodeti.cz, a proto jsou naše recenze především kladné a doporučující, protože se snažíme vybírat to, co je opravdu přínosné a pro maminky zajímavé, nebo jsme jen jednoduše samy zvědavé, jak který produkt funguje a málokdy jsme něčím zklamané, ale samozřejmě pokud objevíme negativa, tak o nich píšeme.Aktuálně se na blogu setkáváte už nějaký ten pátek se zmínkami o mém novém vysavači. Za tím stojí také milá spolupráce a zároveň výzva dlouhodobějšího přispívání pro Vorwerk. Na tuto spolupráci jsem kývla ráda, protože jeden z prvních typů vysavače jsme měli doma už když jsem byla dítě, postupně naši přešli na nový typ, koupili si i jiné produkty od Vorwerku, jejich vysavače pak začalo mít okolo nás čím dál více lidí a všichni si chválili. Takže když jsem do spolupráce šla, věděla jsem 100% do čeho jdu a že se mohu zaručit tím,  že to, o čem vám budu psát, je opravdu kvalitní a ověřené. Což je někdy nevýhoda recenzí, že některé produkty zhodnotíte opravdu objektivně až po několika měsících, kdy opravdu můžete napsat, že po všech směrech fungují skvěle. S Vorwerkem se tak ještě nějaký ten pátek na blogu potkávat budete, tak doufám, že ti, kterým to nic neříká, odpustí :-) A ostatním můžu slíbit, že jsou veškeré příspěvky naprosto upřímné a že mu u nás dávám opravdu zabrat, takže mu žádná nedokonalost neprojde!


V poslední době máme nabídek opravdu hodně, takže už mezi nimi musíme pečlivě vybírat, a protože máme s Aničkou spoustu plánů, tak jsme se rozhodly výběr omezit a psát pro vás (i pro nás) hlavně o těch méně komerčních věcech, se kterými se nebudete setkávat u většiny blogerek.

Spoustu recenzí píšeme i jen tak, bez propagace. Firmy, se kterými déle spolupracujeme, vidíte v pravém sloupečku na blogu, ale rozhodly jsme se, že od teď se na blogu pod sponzorovaným článkem budete setkávat také s touto ikonkou.


Anežka :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat