středa 3. února 2016

DIY - papírové loutkyNa internetu se to hemží nápady, jak si doma vytvořit loutky, od těch nesložitějších šitých nebo vyřezávaných, až po ty jednoduché z papíru. A ty mě nejvíce zaujaly, především tím, že nejsou složité a nepotřebuji mít nějaké extra výtvarné vybavení nebo speciální nadání.

S loutkami si můžeme zpestřit den s dětmi divadelním představením, nebo je to také skvělá pomůcka, pokud chceme upoutat pozornost dětí, něco sdělit, potěšit je nebo uklidnit. 


POSTUP

Na výrobu loutek z papíru budeme potřebovat barevné papíry, čtvrtky (případně barevné čtvrtky), fixy/tempery/pastelky, nůžky, lepidlo a špejle.
Prstové loutky

Vystřihneme si zvířátko/postavičku a zezadu nalepíme papírový prstýnek.
Nebo si načrtneme na papír zvířátko/postavičku plus pod to dokreslíme proužek (který bude dostatečně dlouhý, aby nám po slepení pasoval na prst) a poté vystřihneme.


Další možností je, vytvořit zvířátko/postavičku a vystřihnout dvě dírky na prsty, které představují končetiny postavičky.


Loutky na špejli 

Postup je zřejmý z obrázku, nakreslíme vybranou postavičku a přilepíme lepící páskou ke špejli. Další možnost

Tady stačí mít jen na čtyřikrát složený pruh papíru, kterému dokreslíme obličej, přilepíme ušiska a jazyk.Žádné komentáře:

Okomentovat