úterý 2. února 2016

Čteme: Kosti a kostry - Zvířata


Když se Maruška začala zajímat o kostry, upřímně jsem moc nedoufala, že najdu v našich knihkupectvích zpracování knihy o kostrách pro malé děti. A pak jsem byla velice mile překvapená touto krásnou knížkou!

Dneska vám z naší knihovničky představím tuto knihu, Kosti a kostry: Zvířata od Colsona Roba, kterou seženete na internetu od 240 Kč, u nás jsem ji sehnala za 320 Kč, i tak ale investice nelituji.

Kostry jsou většinou téma, o kterém se moc nemluví a mnohým dětem se spíš vybaví kostlivec z pohádky. Přitom jsou tak fascinující! Naše holky mají tuto knížku rády, protože je v ní spousta obrázků, základní informace i spousta drobných informací ze života zvířat. V knize nechybí ani znázornění kostry člověka a knihu uzavírá popis kostry.Vždy na první dvojstraně je vyobrazená kostra určitého zvířete a informace o něm, na další dvojstraně je potom víc o řádu (podřádu apod.) a zvířatech, které pod něj spadají.


Mimo to jsou pro děti znázorněny zajímavé postřehy z říše zvířat.


Jak už jsem psala na začátku, v knize děti najdou i kostru člověka a na závěr popis jednotlivých kostí (které se samozřejmě u každého živočišného druhu liší). 


U nás knížka frčí a opravdu je mi potěšením vás s ní seznámit, je moc pěkně zpracovaná, ale co mě mrzí a vidíte určitě i na fotkách, že lesklé strany se rychle opatlají, ale co mi vadí víc, že vazba je lepená a pár stránek už nám stačilo vypadnout, myslím si, že by vydavatel měl myslet i na tohle, zvlášť když je kniha určena malým dětem. 

2 komentáře:

  1. Kniha vypadá moc pěkně, určitě se po ní poohlédnu. Naše holky mají taky hrozně rády kostry :), momentálně hlavně dinosauří.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Dinosauři u nás také frčí :-) Teď jsem viděla tip na krásnou zahraniční knížku, zvažuji její koupi: http://www.bookdepository.com/Encyclopedi-Prehistoric-Robert-Sabud-Matthew-Reinhart/9780744586909

      Vymazat