sobota 16. ledna 2016

DIY - zvířátka z kolíčkůNa internetu jsem hledala inspiraci ke tvoření s dětmi a narazila jsem na zvířátka z kolíčků. Nápad mě zaujal, protože zvířata u nás momentálně dost frčí. Je to sice pro trochu větší děti než je Adámek, ale myslím si, že i menší děti se mohou zapojit, zvířátko si vybarví, nalepí očička, atd. 

Na žraloka a chameleona budeme potřebovat kolíčky, tavící pistoli nebo dobré lepidlo, nůžky, tvrdší papír, barevné papíry, fixy/tempery nebo pastelky.

Postup je jednoduchý. Nejdříve si načrtneme obrysy, které poté vystřihneme a vybarvíme. Žraloka jsem vybarvila temperami - namíchala jsem si šedo-modrou barvu (bílá + trocha modré a černé) a chameleona jsem polepila zeleným papírem, dobarvila temperami a přilepila jsem mu očičko.
Po uschnutí jsem obrázky podélně rozstřihla a nalepila tavnou pistolí na kolíčky. Do pusy jsem žralokovi vlepila malou rybku, která je vidět, jen když se kolíček zmáčkne a otevře se žraločí tlama. Chameleonovi je při otevření pusy vidět dlouhý jazyk, na kterém je přichycená moucha.Můžete si s dětmi vyrobit i jiná zvířátka. Třeba žábu nebo kuřátko ve vajíčku - při stisknutém kolíčku jde vidět jen vajíčko a při otevření vykoukne kuřátko. 

Žádné komentáře:

Okomentovat