středa 20. ledna 2016

Čteme: To je Praha


Miluji objevování nových knížek a tohle je jedna z nich. Nebo bych spíš měla napsat jedny z nich. V edici měst jich totiž vyšlo několik a my máme zatím tuhle první, To je Praha, ale rozhodně vím, že není poslední. Podívat se můžete i do Benátek, New Yorku, Londýna, Austrálie... A to vše s nakladatelstvím Baobab, které jsem objevila až teď, což nechápu! Mají tolik nádherných knížek, které musíme mít!

Praha byla jasná volba. Mám procestovaný kus Evropy, projeté Česko i Slovensko, ale když se mě někdo zeptá, okolo které stavby v Praze projíždíme, nebo ve které části najde to a to, mám dost mezery. I když v Praze bydlím pár let, vím, že tohle je problém spousty rodáků, že to co mají pod nosem, přehlíží.

Takže jsem holkám (i nám) koupila tuhle krásnou knížku. Na webu ji najdete zařazenu v kategorii od 4 let, ale našim holkám se moc líbí už teď. Kniha je obrázková s krátkými naučnými, ale zároveň zábavnými popisky. 

Najdete v ní něco z historie, něco o budovách, slavných osobnostech, nebo třeba o metru, pasážích a pražských parcích. 


V knize uvidíte také všední věci, kterých si třeba běžně nevšimneme a přitom jsou tak zajímavé. Co takhle lampy, které nám v noci svítí na cestu?


Kromě toho, že se dozvíte něco i o Žižkovské věži, tak si také můžete prohlídnout, jak vypadá v kterém počasí. A takto hravá je celá knížka. 


Je plná zábavy a objevů a to se dětem líbí! Základ je v opravdu krásných kresbách a děti jí mohou listovat pořád dokola a vždycky najdou něco, co si ještě nestačily postřehnout. Už se moc těším, až se zalistujeme také do dalších měst :-)

Doporučuji mrknout i na další nabídku knih: http://www.baobab-books.net/knihyŽádné komentáře:

Okomentovat