pondělí 25. ledna 2016

Čteme: Obrazový atlas zvířat pro nejmenší

Dnes bych vám chtěla představit další skvělou knížku, která se jmenuje Obrazový atlas zvířat pro nejmenší z nakladatelství Svojtka&Co. Tuto knížku máme už pár měsíců na večerní čtení v posteli. Je to jedna z mála knížek, kterou mají rádi oba naši kluci. Knížka je krásně ilustrována a především oceňuji, že zvířata jsou vyobrazena realisticky ve svém přirozeném prostředí.V knížce můžeme najít barevné mapy, které názorně ukazují, kde jaká zvířata žijí.  Líbí se mi, že děti mohou poznávat jednak nové tvory, ale také se dozvídají, že existuje více oblastí na naší planetě a v každé té oblasti mohou žít jiní živočichové, růst jiné rostliny, apod.
Tuto knížku momentálně čteme téměř každý večer, jen málokdy se mi podaří protlačit i nějakou jinou. Musím říci, že mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech, když si s Adámkem prohlíží knížku někdo jiný a Adámek ho odzbrojí tím, že dokáže pojmenovat i taková méně známá zvířata jako jsou krevety, tapír, pes dingo nebo třeba suverénně vyjmenuje druhy velryb.

Knížku můžete zakoupit tady.

I ve hře teď Adámek upřednostňuje zvířátka. Má taková období. Předtím si celé dny hrál s autíčky, potom s dinosaury a teď si nejraději hraje se všemi zvířátky. Vždycky je vyrovná do takových hromádek, ve kterých má svůj systém a hraje si. Máme zvířátek opravdu spoustu, ale musím říct, že jedny z nejhezčích a nejpropracovanějších jsou od značky Schleich, které jsou ale taky pěkně drahé. Minulý týden jsem ale na internetu narazila na jeden eshop tady, kde je mají mnohem levnější než v kamenných hračkářstvích.Žádné komentáře:

Okomentovat