středa 23. prosince 2015

Recenze: Zimní boty Coqui

Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastný...

Ráno, když vedu Marušku do školky, je teploměr sotva na nule, zem je promrzlá... A v poledne už nad nulou, začne pršet, všude bláto... A mě by omyli. Každý den svádíme boj, co obléct a co obout.

Když na začátku října přišly mrazíky, tak jsem honem utíkala koupit boty. Prý že má být letos nevídaná krutá zima. Vyždímala jsem účet za super boty, se kterými by se Maruška nemusela bát jít na Mont Everest. Jenže jak se ukázalo, bylo to zjevně první a poslední chladno tohoto roku...

Takže jsme výbavu rozšířili o další kousek botiček od Coqui.Od Coqui máme doma už nazouvací botky a holínky, o kterých jsem vám psala už dřív. I tentokrát jsme šli do růžové barvy, protože jinak na zimu máme spíš "ponuré" barvy, šedou a hnědou a taky si botky Maruška snadno ve školce pozná. 

Tyhle zimní boty Silky mají spodní část gumovou a horní je nepromokavý materiál VIN-TEX, uvnitř mají umělý kožíšek. Podrážka je gumová a chodidlo od země izoluje ještě aluminiová vrstva, která zachovává teplo a filcová vrstva, která zajišťuje sucho. 


Do téhle zimy nezimy jsou ideální. Není nic otravnějšího, než drhnout boty od bahna a že je to teď pravidelný rituál. Na gumovou část stačí jen vlhký hadřík a je hotovo. Nožky má zatím Maruška teplé, ale i přes výkyvy teplot je nemívá zpocené. 

Ve školce jsme bojovaly s obouváním, protože její předchozí boty byly příliš vysoké a nepevné, takže si je sama nezvládala obout. Tyto Coqui jsou trochu užší, ale nožku do nich Maru zvládne dát v pohodě, zároveň nejsou úplně upnuté okolo nohy, takže nemáme problém do nich vecpat džíny, nebo je přetáhnout. 
Líbí se mi, že jsou botičky pěkné do města a zároveň i na toulky přírodou. Do školky opravdu jako dělané, když netuším, jestli půjdou na procházku po chodníku, nebo hrabat v písku.

Mimochodem Maruška hrozně ráda skáče do kaluží (podle prasátka Peppy), takže mi nevstávají vlasy hrůzou, že zase bude mít promočené boty.

Za mě určitě palec nahoru za tento typ botiček, uvidíme, jestli se dočkáme zimy a otestujeme je i v pořádném mraze :-)

Botičky máme z Proděti.cz a moc za ně děkujeme!

1 komentář: