úterý 22. prosince 2015

Naše Vánoce


Vánoce jsou nejkrásnější, když jste děti, když čekáte děti a když máte děti. No ne? :-)

Ve mně je dítě asi pořád, ale já si je užívám i po dvacáté páté užívám s dětskou radostí. Ale je pravda, že co jsou na světě holky, mají zase větší smysl. A jak to máte vy? :-)


Miluju vánoční atmosféru!


Nemám ráda, když začnou komerční Vánoce už v září v obchodech, i když se na ně těším, čím dřív se začne se šílenstvím, tím víc mi přijde, že to ztrácí kouzlo. Těšení začíná s adventem a já zbožňuju adventní trhy na Staromáku, kde nemůžeme každý rok chybět. 

Tento rok jsou navíc laděny do ladovské zimy a to se opravdu povedlo!
Loni jsme si adventní Prahu projeli lodí po Vltavě a byl to úžasný zážitek, pokud se tu chystáte, rozhodně doporučuji!


Večer vyrážíme s Maruškou a Darinkou do ulic naší čtvrti a koukáme na světýlka a vánoční výzdobu. 

S dárky začínám už v říjnu, to je vlastně jediné, na co "spěchám", protože můj seznam každý rok skrývá okolo 30 lidí a já miluju vymýšlení dárků a nemám ráda, když to nechávám na poslední chvíli. Navíc potom můžu přibalit ještě spoustu drobností. Nejsem zrovna dobrý balič, takže spoléhám na dobrý výběr. 

Nikdy nevím, co koupit chlapské části rodiny. Mám dojem, že kromě nového Ferrari se jim člověk nemůže zavděčit, nebo jo? :-) 

Každý rok si od Ježíška přeju sníh! A poslední roky jsem asi zlobila a dočkám se ho vždy až na Velikonoce. Vopruz. V Praze je zima mírná a my se radujeme z každého milimetru. Loni jsme si užívaly celé dva dny. Ale za to opravdu pořádně. Dokonce jsme měly 15 centimetrového sněhuláka :DTakže jezdíme za sněhem na hory... 
... nebo on za námi?

Tohle měla být původně prosluněná jarní dovolená :-)


Každý rok se vyžívám ve focení a vyrábění přání, které "po staru" posíláme poštou. O tohle kouzlo se nechci nikdy připravit a mám obrovskou radost, když mi na oplátku přijde také pohled. Jsou lidé, které mám pořád v srdíčku, ale žijeme si svými životy a tohle je pro mě cesta, jak jim dát vědět, že na ně stále myslím. 

                                                        

Co do našich Vánoc rozhodně nepouštím, je stres! 

Šílené uklízení, vyvařování a chystání mě (většinou) míjí. Nechci si z Vánoc dělat svátky stresu. 
Klasický úklid mám zajištěný přes agenturu a zbytek mě nechává ledově chladnou. Myslím si, že pokud má někdo spojenou s Vánoci úklidovou vzpomínku, tak jedině, jak se musel honit, já si teda rozhodně nepamatuju, jestli se u nás všechno lesklo, ale tu netrpělivost, kdy už přijde Ježíšek a jestli opravdu po večeři budou pod stromečkem dárečky. Cukroví peču tolik, kolik stíhám a jen to, které máme rádi, i když potom talíř není nazdobený, ale za to rychle prázdný :-)  23. prosince uvařím polévku a bramborový salát, když holky usnou, nazdobím stromeček a na Štědrý den už si jen válíme šunky a koukáme na pohádky, táta večer osmaží řízky a může to začít :-) 

Pořád ladíme naše vánoční menu. Experimentujeme s polévkami, první rok jsme měli hrachovou, další léta zelňačku, kterou milujeme, ale není pro nás moc sváteční, vaříme ji doma často. Letos se chystám na francouzskou cibulačku! Loni jsem zkoušela bramborový salát ozdravit jogurtem, ale to se moc nesetkalo s úspěchem, tak zůstáváme u rodinného receptu s restovanou zeleninou a majonézou. Půst nedržíme a v poledne si dáváme malý oběd, máme rádi klasiku, houbového kubu, ale loni zvítězily krevety :-) Letos mám nakoupeno na obojí, tak uvidíme, které chutě zvítězí. 


Štědrý den posledních let je u nás ve znamení dětí, první Vánoce s manželem měla Maruška v bříšku 7 cm, druhé Vánoce 7 měsíců a Darinka 7cm :-) A teď už prožijeme třetí Vánoce ve čtyřech. Vánoce s miminkem mají své kouzlo, ale pro mě byly docela náročné. Letos mám pocit, že si to holky poprvé pořádně užívají, pečeme spolu cukroví, pouštíme si koledy, čteme vánoční pohádky a holky se pořád ptají, kdy už jim Ježíšek nadělí ty dinosaury :-) A že jich letos bude, ale pst!A když je po Vánocích, střídají se u nás ještě návštěvy, doznívá příjemná atmosféra a nastává těšení na ty další :-)Krásné Vánoce a hlavně si je užívejte, Matky! 

Žádné komentáře:

Okomentovat