sobota 5. prosince 2015

Milý Ježíšku... Dárky pro tatínky

Tatínkové. Dědečkové, strejdové a bráchové. Pro mě vždycky největší oříšek na Vánoce. Máte to taky tak? Dnes mám pro vás pár tipů, co mě zaujalo na netu a mohlo by se líbit tomu náročnějšímu pohlaví :P


Jídlo, jídlo, jídlo
Poslední léta zaznamenávám jako hit mezi dárky velkou šunkovou kýtu, např.kvalitní sušenou španělskou šunku nebo si můžete nechat udělat čerstvou uzenou, třeba zde: http://www.gurmanservis.cz/vyhledavani/uzena-kyta/praha/uzena-kyta-darkove-baleni-s-drzakem-na-sunku-cena-je-pri-vaze-10-kg-u.html . Líbí se mi, že většina eshopů nabízí šunku i s dřevěným podstavcem a nožem ke krájení. 

Čím každý rok boduji nejen u mužů, jsou koření od Grešíka. Pokud máte na seznamu někoho, kdo rád vaří, tohle je opravdu výborné koření a nespočet zajímavých druhů, k tomu krásné balení v krabičkách, jako dárek opravdu super: http://www.gresik.cz/eshop/dobre-koreni.html


Jestli máte v rodině milovníka piva, kamarádka mě navedla do různých pivních eshopů, kde seženete piva snad všeho druhu. Mně se zalíbily Pivní klenoty, kde si vyberete z pestré nabídky balíčků a můžete si vymyslet i osobní věnování se jménem. 


Já mám doma milovníka kávy a bez balíčků zrnkové se u nás neobejdou žádné Vánoce. U nás se nejvíc pije káva z Tchiba, ale u mě jednoznačně vítězí káva od Estian, pro svoji jemnou chuť, na kterou jsem před časem psala recenzi a najdete ji zde

Daruj zážitek

Letos se ale nejvíc kloním k zážitkům. Vím, že voucher už dnes není žádný originální dárek, ale zase jsem se nesetkala, že by někoho nepotěšil.

Pro manžela mám poukaz do divadla.


A pak bych to viděla na nějaký gurmánský zážitek. Pokud jste z Prahy a není vám líto utratit za jídlo trochu víc (ale za to si užít opravdu výborné jídlo a hlavně atmosféru historické Prahy), moje srdcová restaurace je Grosseto Marina, restaurace na lodi, na Vltavě, s výhledem na Pražský Hrad. Zvlášť když se stmívá, vidíte usínat na břehu labutě a nasvícený Hrad... Mmmm. Už se těším!


A pokud chcete darovat netradiční zážitek, zaujala mě teď nabídka na Slevomatu, tzv. Úniková hra (ale je toho už minimálně v Praze více k vyhledání), kdy si můžete ve 2 a více lidech zažít na vlastní kůži určitou hru (tahle se váže k Sherlocku Holmesi), řešit různé zápletky apod.

http://exitgameprague.cz/cs/


Technické hračky

Pokud máte doma milovníka Star Wars, tak se mi moc líbí tenhle stylový notebook Hewlett-Packard Star WarsTM Special Edition, který je novinkou na trhu. Přikládám i průvodní text, kdyby vás zajímalo víc :-) 

"Inspirací při jeho designování bylo Galaktické impérium, počítač má tak na sobě „bitevní šrámy“, touchpad je navíc v designu zaměřovacího systému stíhačky X-wing a příslušnost k temné straně Síly připomíná červené podsvícení klávesnice. Notebook zahrnuje i galerie s unikátním Star WarsTM obsahem:  speciální fotografie a obrázky ze zákulisí, storyboardy, artworky, klasické fotografie, návrhy kostýmů a scén anebo výběr ze zvukových nahrávek za 40 let historie. Fanoušci můžou i nahradit klasické „počítačové zvuky“ těmi od R2-D2 nebo světleného meče. Dostanou také přístup k prvnímu komiksu série Star WarsTM od Marvelu, úryvky z vybraných e-knih Star WarsTM a filmové trailery."
Nevím, jestli jsem jediná, kdo tuhle hračičku neznal, ale tenhle malý "ufonek" mě pěkně zneklidnil na dovolené, když nám začal lítat a svítit nad hlavou uprostřed panenské přírody ve výšce 1800 m.n.m :-) Jak jsem byla poučená, říká se mu kvadrokoptéra, nebo taky dron a slouží pro pořizování snímků a videí z výšky. Pán na dovolené si mapoval rozsáhlá horská jezera, ale dá se použít všude možně, na koncertech, sportovních akcích... 

Tohle je trochu inspirace z mateřských fór, kdy jsem zjistila, že snad nejvíc frčí jako dárek kamery do auta, které snímají dění na silnici a při případném řešení nehod mohou klíčově pomoci. A některé zvládají fungovat i když máte auto zaparkované, což mi třeba v Praze přijde super, kde vás každou chvíli někdo odře :-)  

Na závěr se nemůžeme obejít bez měkkého dárku!

Jestli se vám líbí trika s vtipnými potisky, můj favorit je značka Mayaka, která vystihuje naprosto přesně naše rodinné chvilky. 


Manžel hrdě nosí tuto verzi (jen nám chybí ještě jedno dítě): 

http://www.fler.cz/zbozi/totalni-curbes-triko-pro-tatinky-2232478

A pokud jste pořád nenašli to pravé, skončete u ponožek, ty to jistí. Třeba roční předplatné :-))

3 komentáře:

 1. Já bych řekla, že jsou to super tipy. Ale mě manžel minulý rok úplně odrovnal, když mi dal poukaz na párovou erotickou masáž sem :) A pak, že jsou muži málo nápaditý. Tohle byl pro mě nejdřív šok, ale nakonec skvělý zážitek. Letos přemýšlím, čím bych ho ještě trumfla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to máme podobné, ale s rozdílem, že u nás jsem byla já ta, co poukaz na takovou masáž pořídila :) No a bylo to moc hezké. Manžel to ode mě dostal k Vánocům a byla sranda, že jsme o tom nemohli/nechtěli nikomu říkat a každý se nás zrovna jak na potvoru ptal, co jsme si dávali za dárky :D

   Vymazat
 2. Tak ten náš taťka má moc rád, když si na sebe pořídím něco v tomhle stylu. Teda lépe řečeno, buďto nářadí a nebo spodní prádlo, nic mezi tím :D Joo to je potom spokojenej chlap.

  OdpovědětVymazat