středa 18. listopadu 2015

Do adventního pytlíčku...

... prosinec se blíží a já pomalu finišuji s nákupy. Dárky, Mikuláš a taky drobnosti do adventních pytlíčků. Přemýšlela jsem, jestli letos budeme mít čokoládový kalendář, nebo jestli koupím už hotový s figurkami (např.Lego nebo Playmobil), nebo koupím jen "obal", který potom naplním dobrotami a hračkami. Nakonec zvítězila poslední varianta, když jsem se účastnila jedné facebookové aukce a vyhrála si látkové pytlíky od www.lapytla.cz. Já jsem v dětství měla také svůj pytlíček a přijde mi to praktické z několika důvodů - vleze se do něj víc (respektive větší věc) než bonbonek nebo žvýkačka, děti neláká vyloupat/povytahovat všechny mlsoty a hračky, které na ně čekají v dalších pytlíčcích/okénkách/krabičkách. A taky jsem milovala, když jsem se ráno vzbudila a čekala, jestli v pytlíčku něco nahmatám a hádala jsem, co to asi je (no občas se stalo, že tam nic nebylo, protože to mamča zaspala :D ).

Jestli vás láká výroba vlastního adventního kalendáře, zkuste se mrknout na mnoho nápadů, které pro vás Anička vyhledala a sdílela na naši FB stránce: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1640143349585083.1073741840.1460699440862809&type=3


A jaká překvapení budou skrývat naše pytlíčky?

Tady jsem pro vás nafotila malou inspiraci :-) 


Pexeso - můžete nastříhat a dávat po párech 


Čokoláda - u nás by se to bez čokolády neobešlo, i když tohle není zrovna nejzdravější varianta, ale holky už měsíc pochtívají v Lidlu, když jdeme kolem vánočních regálů. Tak se brzy dočkají :-) Ovocné kapsičky - konečně na náš trh se dostaly nejen čistě ovocné kapsičky, ale taky jogurtové a tvarohové. Dneska jsme zrovna testovaly tvaroh a holkám to moc chutnalo :-)

Omalovánky -  u nás se maluje ve dne v noci a omalovánek máme plnou skříň, tyhle všechny mám z úplně obyčejného papírnictví 
Hroznová lízátka - tyto jsou přímo pro děti, prodává DM


Pro malé parádnice - i když u nás nejvíc frčí dinosauři a auta, tak se holky moc rády parádí a do adventního kalendáře je z této kategorie hoooodně co vybírat, balzámy, sponečky, čelenky, gumičky, náramky, korálky... DM má skvělé kartáčky s dětskými figurkami, ty kupujeme pořád dokola :-) 

Ovocné tyčinky - jedno zdravější mlsání


Magické pastelky - když malování začne být nuda, zkuste dětem koupit tyhle veselé pastelky, horní fotku mám koupené kusovky z papírnictví, spodní fotka je balení 5ks barevných pastelek z DM za 99Kč. 
Ozdoby na stromeček - andělíčci jsou u nás oblíbené téma, letos bych chtěla zdobit stromeček společně s holkami, takže v adventních pytlíčcích najdou i vlastní ozdobičky, tihle krasavci jsou taky z DM (jooo, dělala jsem tam nálet :D ), za 40kč kus


DVD, CD - Docela často cestujeme delší vzdálenosti autem a holky mají každá svou obrazovku, aby mohly koukat na pohádky, DVD i CD už se dají dneska sehnat za pár kaček a já jsem spojila příjemné s užitečným a tyhle si koupila v aukci na pomoc kočičkám v útulku :-)


Nakouskujte sady - tohle už jsou věci, které máme doma dlouho, ale koukala jsem na mateřských skupinách, že i takto maminky řeší adventní kalendář, kdy koupí jednu sadu určitých hraček a děti dostávají každý den jeden díl. Využít tak můžete s přehledem Lego, figurky zvířátek (naši hmyzáci jsou od Collecty), mašinky či jiné stavebnice
Co plánuji zase na příště, jsou razítka, samolepky, magnety, kuličky, puzzle, pohledy, balonky. 

A každý den se chystáme na jednu vánoční pohádku, na to se těším nejvíc! Až se přitulíme pod peřinou, zabořím nos do dětských vlásků a budeme si užívat tu krásnou předvánoční atmosféru :-) 

Žádné komentáře:

Okomentovat