pátek 13. listopadu 2015

Co přinese Mikuláš

... dnes článek pro ty, co se nespokojí s "a la" čokoládou a balíčky plnými dětských "dobrůtek". Velikonoce a Mikuláš jsou pro mě spíš za trest. Dostáváme pytle sladkostí, které, jak vyřkla má tchyně, mají nápis "dětské", a proto jsou kvalitní!  Pojďme to zkusit trochu jinak :-) 


Dobroty z obchodu... 


Zemanka má všeobecně dobré sušenky, ale už nějaký ten pátek se zaměřila i na děti a začala péct Krtkovy sušenky, které můžete koupit v malinové a vanilkové verzi. Seženete je dnes už ve spoustě obchodů, já je kupuji v DM a ve Sklizeno. http://eshop.biopekarnazemanka.cz/Krtkovy-malinove-bio-susenky-57/produkt

Před časem jsem pro vás psala recenzi na francouzskou značku Babybio a pokud potřebujete něco zdravého do balíčku pro malé děti, třeba je to to pravé :-) A když jsme u těch kapsiček, náš český Sunárek začal vyrábět kapsičky s jogurtem a tvarohem. No, je to trochu s přivřením oka, protože obsahuje škrob, ale jako zpestřením k ovocným přesnídávkám si myslím, že občas neuškodí :-)

V DM jsem dneska k Mikuláši nakoupila také ovocné tyčinky Alnatura a lízátka z hroznového cukru. 


Nebo můžete zkusit dobré ovoce, co třeba farmářskou bedýnku z www.svetbedynek.cz? Ve Světě bedýnek najdete nejen čistě ovocnou bedýnku, ale také spoustu výborných farmářských produktů, včetně vánočního sortimentu.

Dobroty z plechu
Sušenky, do kterých se můžete pustit sami. Díky vykrajovátkům, razničkám, nebo pěknému zabalení u dětí jistě zabodujete. A nebo je nalákejte jen na chuť a vůni :-)

Máslové sušenky totiž voní a chutnají naprosto luxusně a čtenáře blogu si prostě získaly! Recept najdete právě zde: http://www.matkynapalubu.cz/2015/09/maslove-susenky-rychlovka.html


Sušenky, na kterých se můžete vyřádit a přidat to, co máte rádi a pokaždé docílíte jiné chuti, jsou zdrave ovesné sušenky. A recept  na ně najdete na blogu: http://www.matkynapalubu.cz/2015/03/ovesne-susenky.html


Děti milují čokoládu, a tak u nich určitě zabodujete našimi cookies se třemi druhy čokoládyhttp://www.matkynapalubu.cz/2015/09/cookies-s-troji-cokoladou.html


A máme tu také jedny, které snoubí čokoládu s úžasnou chutí pomeranče a loni byly širokodaleko hitem hitem Vánoc. Pomerančové sušenkyhttp://www.matkynapalubu.cz/2015/03/pomerancove-susenky.html


Hrajeme si :-)

A i když nejste zastánce mlsání, do balíčku se taky něco najde :-) 

Naše holky už mají nachystané pexeso, omalovánky, magické pastelky (barevná tuha, stříbrná a zlatá tuha), kusová razítka. 

Z toho, co mě ještě zaujalo na internetu: 

Panáčci od Playmobil Mikuláš a anděl, jen škoda, že neudělali také čerta. Od této firmy můžete najít i další figurky a scény s vánoční tématikou. 


Pokud čekáte s adventním kalendářem až na Mikuláše, moc se mi líbí kalendáře, ve kterých jsou figurky, vyrábí je např.Lego, Playmobil nebo Schleich, pořizovací cena je vyšší (okolo 500Kč), ale zase dětem zůstanou figurky. Většinou je to sestava okolo 5 figurek a k tomu doplňky, které ve výsledku tvoří nějakou scénu :-) 

Konzervativnější a moc pěkná verze je verze s knížkami a skvělé na tom je, že kalendář můžete klidně využít další a další rok :-)


Pokud by se vám líbila nějaká vánoční knížka, zkuste nakouknout do mého nedávného článku o vánočních knížkách: http://www.matkynapalubu.cz/2015/11/vanocni-knizky.html

My jsme si dneska koupily leporelo Betlémek od Tima Wooda, které je výborně vymyšlené, buď jím listujete a postupně se odhaluje příběh, nebo ho celé rozložíte a máte celý betlém s králi a pastýři. 


A konečně poslední tip, dnes jsme v obchůdku České pošty objevily úžasný betlém Josefa Lady, který je z 2 mm lepenky, takže i odolný, jen se vyloupne, v mezírkách spojí a je hotovo, už se těším, až si ho vystavíme :-) Můžete ho použít i do adventního kalendáře.


A jaké jsou vaše tipy? :-)
Žádné komentáře:

Okomentovat