úterý 6. října 2015

Šípkový sirup

Něco pro imunitu našich dětí Emotikona smile
Sbíráte šípek? Je to jeden z nejlepších zdrojů vitaminu C, který mimo jiné podporuje imunitu a zkracuje délku nachlazení, což se bude s přicházejícím sychravým počasím hodit. My jsme letos vyráběli šípkový sirup. Nebudu Vám nic zastírat, sběr šípků není jako trhání jahod, všude jsou pichlavé trnky, šípky jsou maličké, rostou na nepříliš atraktivních místech, ale přesto ta námaha stojí za to. Sirup je výborný a hlavně ten pocit, že jste z mála udělali tolik.


Šípkový sirup
1 kg šípku
1,5 l vody
1,5 kg cukru
šťáva z jednoho citronu

Sbíráme šípky červené, zralé, ale ne přezrálé. Také by neměly být prošlé mrazem. Nasbírané šípky omyjeme a rozdrtíme. Někdo mixuje tyčovým mixérem, já jsem raději použila elektrický sekáček. Šípky zalijeme vodou a necháme přes noc vylouhovat.
Druhý den zcedíme. Já jsem cedila nejdříve přes hrubý, pak přes jemný cedník a nakonec přes plátno, aby tam nebyly takové ty malé pichlavé jehličky. Vmícháme cukr a zahřejeme na plotně. Sirup jsem nevařila, snažila jsem se nepřehoupnout se přes teplotu 60°C, aby se nezničil Jakmile se cukr rozpustí, vmícháme citronovou šťávu a nalijeme do čistých vyvařených suchých lahví a uzavřeme. Cukr je konzervant, tak by to mělo držet, ale já raději sirup skladuji v lednici. Pro jistotu.

Žádné komentáře:

Okomentovat