úterý 20. října 2015

Milý Ježíšku... Dárky pro maminku

Vánoce se blíží a my se chystáme připravit seznamy dárků, které by mohly být pro vás nebo vaše polovičky inspirací. Těšit se můžete, mimo tento díl o tom, co si přeji já, také na tipy pro holčičky, pro chlapečky, pro manžely a jako bonus pro vás vymyslíme dárky, které můžete vyrobit, ušetřit, potěšit a být originální!

Milý Ježíšku, tyto Vánoce si přeji...

... být zase o trochu krásnější :-)

Třeba s kabelkami Elega, pro které tvoří své kolekce Dana Morávková. Pro mě jedna z nejlepších hereček, ztělesnění elegance a velký vzor. 
www.elega.cz

Nedávno jsem objevila úžasnou značku Manna, přírodní kosmetika bez palmového oleje, která netestuje na zvířatech. Ceny jsou vyšší, ale mají úžasnou nabídku originálních produktů, a tak bych ráda ozkoušela jejich mýdlo s aktivním uhlím na vyčištění pleti , moc by mě zajímal i dezodorant. S pocením od prvního porodu dost bojuji a pořád jsem nenašla správný přípravek, který by mě uspokojil. Tak třeba...?

www.mannamydlo.cz

Mýdel a šamponů od Naturinky není nikdy dost! Naturinku můžete znát z naší facebookové stránky, kde ji sem tam zmiňuji a už dlouho se chystám na recenzi. Její mýdla jsou závislost! Přírodní složení, nádherné vůně, samozřejmostí je absence palmového oleje a netestování na zvířatech. Nejlíp, kdyby Ježíšek naježil celý pytel, mýdla u nás mizí blesku rychle! Moje nejoblíbenější je propolisové mýdlo, ale všechny vůně jsou návykové. 

www.naturinka.cz

Každý rok v mém dopisu Ježíškovi nechybí parfém j´adore a každý rok na něj ten lump zapomene! Pro mě srdcová vůně, která se mi nikdy neokouká. Nebo spíš neočichá?


...relaxovat!

Odpočinek, relax, dát nohy "hore"... To je moje. A kdo by to neměl rád. Zvlášť na mateřské je občasný relax tím, co nás dobíjí a čeho je nedostatek. 

Líbí se mi nová vlna, která k nám přišla, vybarvování antistresových omalovánek. Chodím kolem nich v knihkupectví jako mlsná myš, ale zatím bojuji s časem a nevím, zda bych si ho zvládla udělat na malování. Ale to pokušení je veliké! Zatím se aspoň inspiruji ve skupince Omalovánky pro dospěléPoukazů není nikdy dost a mě by moc potěšil prodloužený wellness víkend. Nejraději to s rodinou máme na Soláni. To je hotel, zasazený do krásné přírody, klidu a má veškeré zázemí pro děti.

www.hotelsolan.cz
K relaxaci patří i dobré jídlo a to mé nejoblíbenější je risotto a čokoláda :-) Risotto mi nejspíš nikdo pod stromeček vařit nebude, ale čokoládou se dá udělat radost vždycky. A ještě větší, když je čokoláda z kvalitních ingrediencí, se zajímavými příchutěmi a vyráběná s ohledem na přírodu. Taková je značka Lifefood!


...uklizený dům!

A tady už vlastně Ježíšek naděloval, protože mi před pár dny dorazil nový vysavač. Kdo by si kdy pomyslel, že budu mít radost z praktických dárků typu dobrá pánev, kvalitní prostředek na mytí podlah, nebo vysavač... Ale co jsem mámou, doma dvě děti, spousta zvěře, velký dům a denně drobky, prach, chlupy, otisky - no však to znáte, oceňuji jakoukoli pomoc v domácnosti. Vysavač by měl být pro mě pravá ruka, ale přiznám se, že už jich mám doma pět a pořád jsem nenašla to pravé ořechové. Něco mi napovídá, že by se tak konečně mohlo stát? Vysavač Kobold od firmy Vorwerk zvládá snad všechno! Vysává, vytírá, můžete s ním jemně vysát prach, vyčistí hloubkově koberce i matrace. Takže velký zimní úklid bude (doufám) hračka :-)... zdokonalit se ve vaření!

Miluju jídlo, miluju vaření, experimenty v kuchyni a hlavně, když ostatním chutná. Už třetí Vánoce "sbírám" kuchařky od Apetitu, protože jsou nejlepší a plné inspirace, takže doufám, že pod stromečkem nebudou chybět ani teď!

www.apetitonline.cz
...hlavně to zdraví!

A na závěr trochu klišé, které si přeje každý, ale bez zdraví to nejde. A že si zdraví nekoupíš? Můžeme ho alespoň podpořit. 

Zatím jsem Phytochi s úspěchem vyzkoušela na dětech, teď se na něj chystám sama. Je to bylinný sirup podle čínské medicíny, který pročistí organismus a posílí imunitu. Docela jsem zvědavá, jestli zvládne pohnout i s migrénami. 

www.phyto.cz


A co si přejete vy, Matky?

Seznam sepsala Matka Anežka

Žádné komentáře:

Okomentovat