pátek 16. října 2015

A v noci už nezabloudí...!

Tak, nastala ta významná chvíle přetržení pupeční šňůry. Jakože cože? Stěhuju holky z ložnice! Mají sice svůj pokojíček už od narození, ale nejpraktičtější a nejpříjemnější pro mě bylo společné spaní, tak jsme pokojíček zařídili provizorně a teď jsme se ho konečně rozhodli překopat. Zatím máme jen postýlky, a protože je místnost malá, rozhodli jsme se koupit každé vyvýšenou postel, pod kterou necháme na zakázku vytvořit stůl a skříňku. Holky se zatím seznamují se žebříkem a  jak se dostat z postele a pro mě je teď nejdůležitější otázka jejich bezpečnosti. Pokojíček mají na druhé straně chodby a je mi jasné, že ještě dlouho budou cestovat po nocích do ložnice k nám, takže jsem přemýšlela nad nočním osvětlením. Přemítala jsem nad fosforovými hvězdičkami po chodbě, nebo lampičkou k posteli, ale pořád jsem nemohla najít to pravé ořechové. Až jsem potkala tohoto milého žabáka...Lampička od firmy DUSHI mě uchvátila na první pohled. Nejen designem, ale hlavně to bylo přesně to, co jsem hledala. Malý kamarád do postýlky, ke kterému se děti mohou přitulit a zároveň si ho vzít s sebou na dobrodružné noční cestování po domě :-) Výrobce sliboval nabíjení bez baterií a kabelů, takže jsem byla docela zvědavá, jak je lampička vyřešená.


Žabák přišel a byl nad má očekávání. Tak akorát veliký, aby se dobře přenášel, ale zároveň padl dětem do náruče a nebyl jedním z těch plyšáků, co se ztratí za chvilku v peřině (nebo za postelí). 

Lampičku má žabák zasunutou pevně v pytlíčku na břiše, takže nevypadne, myslím si, že ani častým vyndaváním to nepovolí, pytlík je dobře podšitý a holky zatím nepřišly na to, jak ji vytáhnout, pro dospěláka je to jednoduché. Samotná lampička se potom dobíjí v zásuvce.  


Podle výrobce stačí k nabíjení 5 hodin, aby lampička svítila 20 hodin, nám zatím vydržela svítit i dva dny, hodně bude záležet na tom, v jakých světelných podmínkách ji máte, protože...

... když se pozorně podíváte, lampička reaguje na světlo. Když nastane tma, lampička se sama rozsvítí a když je světlo, sama se zhasne a to je celé její kouzlo :-) Manžel mi to musel technicky vysvětlit, protože jsem nechápala, jak si to takhle může "žít svým životem". Světlo lampičky je tlumené a opravdu neruší, já jsem dost citlivá na spaní při světle - neusnu, nebo se vzbudím, když někdo rozsvítí na chodbě, ale žabák mí vůbec nevadí. 


A když by vám přeci jen vadil (jakože jsou noci, kdy se s ním holky přitulí ke mně a svítí mi přímo do očí), tak lampičku vyndáte, nebo v lepším případě ji úplně stačí otočit do pytlíčku, nebo natočit tak, aby se skryla jen její část. 

Na lampičce se mi líbí, že to vlastně ani není lampička, ale spíš malý kamarád na hraní s bonusem. Děti s ním rády spí, nemusím řešit nějakou poličku u postele, kam bych musela umisťovat světýlko s nabíječkou. Lampička svítí tlumeně, ale ve tmě s ní vidíte dobře, takže nehrozí narážení do nábytku. Neruší při spánku a dětem vyhovuje, že nespí v naprosté tmě. Samotný žabák je látkový, praktický i co se nečistoty týče, lampička se z něj dá v pohodě vytáhnout, takže se dá případně samostatně vyprat a samostatně používat. 

Doba svítivosti je dlouhá. Jak už jsem naťukla, také záleží na tom, jestli po probuzení lampičku necháte na světle, nebo zůstane zapadlá někde v šeru. To je asi její jediná nevýhoda, kterou vnímám, na světlo je velmi citlivá, stačí trochu stínu a už se rozsvítí. Takže je potřeba myslet na pravidelné nabíjení. V naprosté tmě těch 20 hodin s přehledem vydrží, to se nemusíte bát, že by se během noci vybila. A když náhodou zapomenete nabít, tak potom stačí i 30 minut na to, aby zvládla svítit alespoň přes noční spánek. 


Žabák je teď u nás nejlepší kamarád a pokud se vám taky líbí, můžete ho sehnat ZDE :-)

Tak dobrou noc a bez bloudění!

Žádné komentáře:

Okomentovat