pátek 18. září 2015

Recenze: Mami, já chci čůůůrat! Multifunkční nočník Summer Infant

Tak už jsme víc jak měsíc bez plenek. Hurááá! Naprosto neplánovaně jsem zapomněla zabalit při cestě do Vídně, kde jsme slavili Darinčiny druhé narozeniny, plenky, a ejhle, ono to šlo krásně bez nich. Pár dní na to už je odmítla i na spaní a já už oficiálně přestala nakupovat poslední produkt, který mi ještě připomínal, že mám doma miminko. Nemám! :(

Aktuální téma je tak u nás nočník. Nikdy jsem si nemyslela, že vybrat nočník dá nějakou práci. Velmi rychle si člověk u "odplenkování" uvědomí, že výběr nočníku není dobré podcenit, stane se součástí každodenní potřeby. Když jsem Marušku poprvé posadila na nočník, byla tak hubená, že většinou nočníků propadla až na dno. Najít různé velikosti nočníků už dnes není problém, ale potom jsem zase řešila praktičnost, kdy se při vylévání lila moč přes hrubé stěny nočníku, nočník se nevlezl pod kohoutek apod. A když už jsem konečně našla svého favorita s vylévací miskou, tak je tak lehoučká, že se dětem lepí k zadku a nezřídka se stává, že máme obsah na zemi. Teda, měli jsme :-) Už jsme objevily tento multifunkční nočník a jsme z něj nadšené!
Trošku mě mrzí, že jsem ho na trhu nepotkala už dřív, protože bych si ušetřila spoustu nervů. Nočník značky Summer Infant typ My fun má několik praktických možností využití a ráda vám je bod po bodu ukážu :-)

Nočník je určený pro děti od 18 měsíců, ale myslím si, že jej lze využít i dříve. Součástí je vylévací miska, pro mě naprosto nezbytná součást nočníku a pokud máte ještě malé dítě a nočník jste nekoupili, doporučuji koupit jedině takový, kde nemusíte manipulovat při vynášení s celým nočníkem. Náš nočník má kromě jiného i prkénko, které lze zvednout a nočník tak využít i pro větší dítě a dále má kryt, který je praktický nejen když nemáte okamžitě čas nočník vynést a chcete zabránit jeho vylití a zápachu. Když jsme s holkami nočník rozbalily, hned na ně vykoukly dva archy samolepek. Nočník si může dítě vyzdobit podle sebe a holky to moc bavilo, na výzdobu nám stačil jeden arch, takže druhý máme v záloze, až to bude chtít změnu. 


Po odklopení prkénka můžete vyjmout vloženou misku a lehce obsah vylít a misku umýt. 


Nočník je konstruován tak, aby udržel a byl stabilní při plné váze dítěte. Takže když ho zavřete, lze jej využívat jako stupínek, k umyvadlu či větším dětem k záchodu. A pokud vám dítě vyroste, stačí vyjmout prkénko, které se dá dál používat jako redukce na WC. 


Musím říct, že já naprosto nesnáším, jak mám koupelnu plnou věcí, tam se válí redukce, tam zakopnu o stupínek, takže tohle řešení mít vše v jednom, je pro mě naprosto osvobozující! 

Z čeho jsem měla strach, aby se nočník při nemotorné manipulaci dětí nevyléval, ale je to v pohodě. I když holky chtějí nočník použít jako stupínek a musí ho kousek přesunout, tak je miska dostatečně hluboká a když se nočník zavře, tak kryt dobře těsní, aby se mimo něj nic nevylilo. 

Na co bych upozornila, že je nočník větší než klasické nočníky, kdo má omezený prostor a řeší ho zasunutím nočníku "na míru", tak může mít problém. Pokud své dítě posazujete od raného věku a je zvyklé na běžně dostupné nočníky, tak můžete řešit to, co právě řeším já a zvykám naše holky, že je někdy sklopené víko, aby si daly pozor, ať na něj automaticky nesednou a nezačnou čůrat, to je potom docela legrace :-)

Za mě určitě palec nahoru a pět hvězdiček k tomu, myslím si, že takto dobře promyšlený nočník nemá na trhu konkurenci. 

Já za něj děkuji feedo.cz a pokud byste si ho chtěli také koupit nebo se jen na něj kouknout a zjistit o něm víc informací, najdete ho zde

2 komentáře:

  1. Malá nechodila na nočník ale rovnou na záchod s prkýnkem ;-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To je šikulka, u nás je starší dcerka hbitá a záchod zvládá s přehledem, ale pamatuji si,když mladší ségra asi v roce chtěla napodobit tu starší a vylezla si na záchod, najednou slyším řev a ze záchoda trčí jen nohy :-)))

      Vymazat