neděle 27. září 2015

Recenze: Francouzská kvalita pro nejmenší, to je Babybio!


Dneska jsme si do hledáčku našich mlsných jazýčků vzaly značku Babybio. Jedná se o francouzskou firmu, která se pomalu dostává na náš trh a jsme za to rády! O recenzi jsme se tentokrát rozdělily, zatímco Maru a Darinka testovaly lososa a ovocné kapsičky, Robin od Aničky si nechal připravit dobroty z mléka! Jako jedna z mála se výrobce může pyšnit nepoužíváním palmového tuku a jejich masozeleninové příkrmy jsou připravovány v páře.


Ovocné kapsičky

U nás jsou to cucíci, u synovce cuciny, u kamarádky pytlíčky, jak jim říkáte vy? :-) Každopádně ať už je nazýváme jakkoli, bez výjimky je všechny děti okolo nás milují, včetně těch našich! I když všechny kapsičky na trhu slibují spoustu ovoce, čtěte složení, protože jsou často slazené a plné škrobu. A i když obsahují 100% ovocné složky, zkuste se zajímat také o její původ a proces výroby. Babybio kapsičky obsahují pouze ovoce a to z ekologického zemědělství, jsou bez přídavku cukru, mléka a lepku. Praktické balení můžete vzít všude na cesty, jen pozor na zmáčknutí :-) Cena za kapsičku je přívětivá, na Feedo koupíte balení 4 ks za 89,90Kč, to je necelých 23Kč za kus. Co mě zaujalo a v čem je firma výjimečná, že vyrábí také "kapsičkovou" verzi krupiček a dokonce i obědové menu! Musím říct, že jsem z nápadu nadšená, i když už naše holky jsou na tohle docela velké, určitě by to vyřešilo mé dilema v čase, kdy byly holky miminka, nebo čerstvá batolátka a my trávily většinu dne venku, měla jsem výčitky svědomí, že nemají plnohodnotný oběd. Kapsičky najdete ZDE

Růstové mléko v práškuVzhledem k tomu, že hlavní testující jsem nebyla já, ale náš téměř roční syn Robin, nejdříve jsem si pročetla něco málo o značce Babybio a také o složení mléka. Zaujalo mě, že se jedná o výrobek ekologického zemědělství, pro lepší představu – mléko pochází od francouzských krav, které jsou krmeny trávou nebo organickou pící v souladu s organickými předpisy, preventivní léčba antibiotiky je zakázána. Také jsem ocenila, že mléko neobsahuje palmový olej, ale slunečnicový a řepkový. Robin je mlékomil, pije dvakrát denně a v noci si také neodepře. Mléko mu chutnalo, nezaznamenala jsem absolutně žádný problém. 

Jako pravidelně připravující lahve s mlékem oceňuji skvělé balení. Plechovka s plastovým víčkem je pro mě ideální kombinace. Často chystám mléko ve spěchu – například v noci a potřebuji se do balení snadno dostat a nerozsypat to všude kolem, což se mi stávalo s UM balených v krabici. S čím mám trochu problém je neprakticky malá lžička, která se nedá uchytit. 
Příprava je totožná jako u jiných běžných značek, mléko se dobře rozpouští a příliš nepění. 

Plusy: ekologický výrobek, neobsahuje palmový olej, praktické balení

Mínusy: horší dostupnost, krátká lžička

Růstové mléko a další informace o něm najdete ZDE
BabyBio také vyrábí tento produkt v tekuté verzi, kterou objevíte ZDE :-) 

Příkrm s lososem 15m+
Nakonec jsme k večeři testovaly příkrm s lososem, vhodný pro děti od 15 měsíců. Holky už jsou starší, na druhou stranu jsem si říkala, že to bude alespoň dobrý test chutnosti, protože už jsou zvyklé na kořeněná slaná jídla. A výsledek dopadl 50 na 50 :-) I když u Darinky, která po třech lžičkách odmítla dál jíst, si myslím, že hrála roli spíš řídká konzistence, od miminka nejí mixovanou stravu.

Masozeleninové příkrmy BabyBio jsou připravované v páře, což mě zaujalo, ještě jsem na to jinde nenatrefila a určitě za tohle dávám palec nahoru a také, jak jinak, jsou z produktů ekologického zemědělství, navíc podrobný rozpis poukazuje i na zemi původu každé suroviny. Na můj vkus (a taky Darinčin) byla konzistence tohoto příkrmu příliš kašovitá, i když v něm byly kousky, ale 15 měsíční děti, alespoň ty naše, už v tomto období jedly samostatně vidličkou/lžičkou stravu jako my, včetně krájení měkké zeleniny. Každopádně tříleté Marušce to nevadilo.

Vzhled a vůně příkrmu je řekla bych klasická, ničím neohromující, což se dá předpokládat, ale musím ocenit, že oproti příkrmům jiných značek z kategorie 12m+ je tento opravdu povedený, zdravý a dá se s chutí sníst. Ryba v něm je nepatrná, ale chutě jsou vyvážené.

Praktické je i balení v mističce, která se dá dát do mikrovlnky, jídlo se v ní dá rovnou servírovat a nemusí ho člověk dolovat ze skleničky a mistička se dá potom znovu použít. Co mi ale chybělo, bylo víčko, kdyby se mi "na cestách" stalo, že dítě příkrm nedojí a chtěla bych ho ohřát později, doma bych si vystačila s  folií, každopádně by mi ale víčko bylo i v domácím prostředí milejší.


 Všechny masozeleninové příkrmy najdete ZDE
A na všechny produkty značky Babybio se můžete podívat na Feedo

Příště u nás v košíku určitě nebudou chybět pomerančové piškoty, bez palmového oleje, slazené třtinovým cukrem, mňam!


2 komentáře:

  1. Ahoj, jen k té odměrce u mléka. Když otevřeš víko je na plechovce takový obloukový zářez do kterého se odměrka pohodlně uchytí.
    Zuzka

    OdpovědětVymazat