pondělí 31. srpna 2015

Recenze: Cereální tyčinky Cerea


Včera jsem nakupovala u rohlik.cz a objevila tyto nové cereální tyčinky. Firma Cerea, která je vyrábí,  vám může být povědomá zejména jejich FlapJack tyčinkami.

Z webu www.cereabar.cz
Byla jsem z nich nadšená, takže jsem nakoupila všechny New Bar a Cerea Tvaroh, které zrovna byly k mání. Mám moc ráda zeleninové variace a pro děti se mi líbí tvarohová varianta.
Cena tyčinky u Rohlíka je 16kč.

Začala jsem paprikovou. Tepelně upravenou papriku nemám moc ráda, ale zajímala mě kombinace papriky a čokolády. Chuť zajímavá, k sobě ladící, ale moji neoblíbenost papriky to nepřekonalo. 

Za to dnes jsem k snídani zvolila zeleninovou variantu New Bar mrkev a celer a kombinace mě uchvátila, z pěti variant, které jsem s dětma ochutnala, mi tato chutnala nejvíc. Možná i proto, že chuť nebyla protivně zeleninová, ale pěkně vyvážená, jemná. Varianty New Bar najdete na http://cereabar.cz/produkty/new-bar/Holky si okamžitě zamilovaly obrázkové tvarohové tyčinky. Kravička u nás frčí (můžete hádat, z jakých komerčních produktů). Cerea nabízí tři varianty, tvaroh, tvaroh a malina, tvaroh a čokoláda. I když ani já, ani děti, nejsme zrovna milovnice tvarohu, tyčinky jsou výborné. Informace o produktu najdete zde: http://cereabar.cz/produkty/cerea-tvaroh/

Z webu www.cereabar.cz


Líbí se mi, že výrobek je českým produktem. Vždy raději sáhnu po českém výrobku než zahraničním. 


Líbí se mi veselé obaly i celková myšlenka netradičních produktů. Jsem ráda, že dětem mohu koupit něco zdravějšího, než co běžně potkávám v obchodech. Cenově jsou tyčinky myslím přijatelné. Plus tyčinkám za složení bez konzervantů. 

Ovšem jako mínus vnímám obsah palmového tuku v polevě tyčinek New Bar. Snažím se domů kupovat co nejméně produktů s obsahem palmového tuku a když ho vidím ve složení, spíš mě to odradí od koupě. Pokud řešíte jen jeho neprospěšnost lidskému organismu, pak vás mohu uklidnit, že na tyčince je jen velmi malé množství polevy (viz foto New Bar mrkev a celer), nicméně je tam a z tohoto důvodu už se nejspíš k této řadě New Bar nevrátím. Cerea Tvaroh pro děti však palmový tuk neobsahuje, hurá hurá! Ovšem zase musím trochu zdvihnout prst, kromě ryze tvarohové tyčinky, obsahují zbylé dvě varianty glukózový sirup. New Bar, kromě tvarohové varianty, jej obsahují také. I když tohle není věc, která by mě (na rozdíl od palmového tuku) od koupě odradila, mrzí mě, že se výrobce nepřiklonil k nějaké zdravější variantě sladidla. 

Celkově ale hodnotím  výrobek kladně, jsem nakloněná novým chutím, experimentům, snaze vnést do obchodů něco nového a když vidím, že se o tohle vše snaží česká firma, těší mě to mnohem víc. 

Zítra začíná škola a věřím, že spousta z nás bude hledat dobré a zdravější svačinky, které školáčkům sbalit do aktovky, později třeba do batůžku na výlet a myslím si, že Cerea tyčinky jsou docela dobrým kompromisem mezi zdravou svačinkou a mlsáním. 
3 komentáře:

 1. Já je kupuji v drogerii DM za 13 kč, ale mám nejradši tu s podmáslím.

  SimonetaBlog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za tip, to je supr cena, jen jestli budou mít i výběr :-/ Rohlík, pokud nemá zrovna vykoupeno, tak má výběr myslím všech (nebo většiny)

   Vymazat
 2. Myslím, že tahle tyčinka klame hravým alternativním obalem: cukru obsahuje čtvrtinu, dále je plná ztuženého tuku a pochybuji, že 4% sušené zeleniny něco spasí, to už je zdravější projít kolem zelinářství. Za mě ani chuť nepřesvědčila. Takže: švindl jako hrom.

  OdpovědětVymazat