úterý 28. července 2015

V Oravském Háji dovolená jako v Ráji!

Dneska pro vás mám tip, jak a kde prožít na Slovensku krásný pobyt, ať už víkendový nebo dovolenkový. Na tomto místě jsme strávili bezmála skoro dva týdny a ač dlouhá léta byl na prvním místě mého pomysleného žebříčku  jiný hotel, Oravský Háj ho s přehledem "vyšoupl"!

Při pobytu v Oravském Háji si budete určitě připadat jako v Ráji!


Oravský Háj mě zaujal při hledání na první pohled. Je zasazen do přírody na samostatném rozsáhlém pozemku a bydlí se v několika domečcích. Je zde restaurace, venkovní gril, dětský koutek, bazén, vířivka, wellness, tokajská pivnice, jízdárna, venkovní hřiště pro děti, místa k odpočinku a relaxu, možnost zapůjčení všemožných sportovních náčiní včetně kol. V areálu je několik rybníčků a protékající potůček. Hlavní budova, kde je recepce a restaurace, byla původně starým mlýnem, což připomíná i staré mlýnské kolo. Resort najdete kousek od města Trstená /okres Žilina/, v blízkosti hranice s Polskem.

Vítání jsou tu všichni!

Co mě zaujalo a potěšilo, že je to místo opravdu pro všechny. Ne tím způsobem, kde je od všeho něco  (typu - postavím do kouta stoleček s pastelkami a nazvu to tu "baby friendly"), ale opravdu tu poctivě myslí na každého návštěvníka. Ať už jsou to děti, manažeři, pejskaři, svatebčané, senioři i mladé páry... Všichni zde najdou své místo pro klid a všichni jsou tu srdečně vítáni a jde to cítit na každém kroku. 

Protože jsme rodina s dětmi a i blog je směrován hlavně k rodičovství, zaměřím se tedy hlavně na zázemí pro děti a také na manželskou romantiku :-) 

Samotné ubytování  jsme měli v prostorném pokoji s velkou manželskou postelí, dopředu jsem poprosila o dětskou postýlku, která je na celý pobyt zdarma a je kvalitní dřevěná. Pokoj byl prostorný, v retro stylu, v koupelně jsme měli vanu místo sprchového koutu. Všude bylo čisto, každý den jsme měli zameteno, vynesený koš a možnost zavěsit na dveře cedulku, aby byl uklizen celý pokoj, nebo převlečená postel. Před domkem nás čekalo venkovní posezení pro večerní klábosení a popíjení vína, což bylo příjemné, že jsme se nemuseli vzdalovat od dětí. 
´. 


V ceně pobytu jsme měli snídaně, výběr jídla velký a i když jsme přišli těsně ke konci, tak bylo jídlo neustále doplňováno. Na obědy a večeře jsme velmi rádi chodili zde, pokud jsme nebyli zrovna někde na výletě. Místní kuchyně byla opravdu výborná. Plná tradičních jídel jako jsou halušky, pirohy nebo pečené koleno, ale také netradiční jídla, ze kterých mě nejvíc zaujalo například kuřecí stehno s koprovou omáčkou a knedlíkem nebo grilovaná mísa pro dva.  Děti zde mají také svá jídla, ať už těstoviny, kuřecí maso nebo třeba palačinku. Pokud byste měli chuť na rybu, je možnost si ji i vlastnoručně ulovit :-) Posedět si můžete v klasické místnosti, nebo v prosklené místnosti s výhledem na resort, nebo na venkovní terase přímo vedle rybníčku. 


Pro děti je tu spousta venkovního vyžití, naše holky asi nejvíc zajímala zvířátka. Za hotelem je jízdárna a ohrada s ovcemi a kozami. Na koních se dá po domluvě jezdit, jednorázově, i přímo se na nich učit v několika lekcích, nebo se projet kočárem. 

Mezi stromy a potůčkem, v blízkosti restaurace, je dětské hřiště s dvěma trampolínami a domečkem se skluzavkou, houpačkami, lezeckou plošinkou, závěsnými kruhy... Pro děti je tu taky přírodní "tunel" z vrbového proutí. Pokud počasí nepřeje, můžete si s dětmi užít příjemné chvíle v dětském koutku s posezením pro rodiče, případně ve vedlejší místnosti si lze zahrát kulečník a ping pong. 
V okolí hotelu je velmi pěkná příroda s protékajícím potůčkem, malými kopečky, na kterých se pasou koně, místa vytvořená k odpočinku... Moc se mi líbila venkovní "postel", taková noční romantika s pozorováním hvězd :-) Nebo houpací lavička mezi stromy, možnost si kdekoli roztáhnout deku a udělat si piknik, využít altánek s grilem a posezením... 


Zdarma můžete navštívit bazén a vířivku. 


Nebo si zajít do wellness do solária, na masáž, nebo do sauny. 
Hotel se neustále rozšiřuje a aktuálně zde vzniká venkovní bazén a konferenční sál. 

Veškeré informace najdete na stránkách Oravského Háje

My se budeme určitě rádi vracet :-) Žádné komentáře:

Okomentovat