středa 24. června 2015

Recenze: 100% Arabica Estian


Dnes jsem dopila poslední šálek kávy Estian, a tak je čas na další recenzi, tentokrát se psala opravdu s radostí :-)


I když káva nepatří vyloženě do mateřské rubriky, myslím si, že je mezi námi spousta těch, co rády uspí děti, uvaří si dobrou kávu a dopřávají si zaslouženého klidu a životabudiče, kterým káva bezpochyby je. A pro ty z vás, které si rády dopřejí opravdu kvalitní kávu, je tato recenze.Arabica Estian pro mne byla neznámou. O to víc jsem se těšila, až ji ochutnám a když přišla, manžel kolem ní kroužil jako mlsný kocour. Jak já ho držela na uzdě, že musí počkat, až si ji nafotím, sama uvařím, dostatečně ochutnám v nejrůznějších verzích a teprve potom dostane šanci si ji taky dát.


Pořídili jsme si do nové kuchyně kvalitní presovač, se kterým je příprava kávy jedna radost. Ale často mám problém, že i přes nastavení síly kávy na minimum, je káva hořká a na mne moc silná. Manžel je "kafař" a pro něj je silná káva nutností k přežití v jeho IT světě, takže mu to chutná. Já jsem ale opačný typ a kávu beru jako rituál pro uklidnění, pro meditaci. Chvilku, kdy si nepřeji být rušená. Ani hořkou chutí. A v tom mě právě tato káva od Estian opravdu zaujala, protože je velice jemná, i při největší síle má příjemnou nevtíravou chuť. Kávu jsem bez upozornění uvařila jak manželovi, tak návštěvě (tetě) a oba si všimli změny a stejně jako já si pochvalovali, že je jemná a výborná. 

Nejsem barista, takže neumím vytvořit 100% kávu tak, jak by měla být, ale rozhodla jsem se Arabicu otestovat v různých verzích. Espresso, cappuccino a latte. Nejvíc mi chutnalo cappuccino, které jsem si ještě posypala karamelovým cukrem a špetkou skořice. Na nápoje s mléčnou pěnou doporučuji!

Ani latte nebylo špatné, ale vyšlehat pěnu, jak má být, bylo opravdu fuška. No povedlo se a držela, mrška! 


Jak už jsem psala na začátku, tahle recenze se píše opravdu s radostí. Káva nám doma natolik zachutnala, že určitě nezůstaneme u jediného balení a já dávám určitě samá plus. Našla jsem si své kafe, nebo ono mě? :-)

Pokud jste na něj zvědaví, stejně jako jsem byla já, zakoupit ho můžete ZDE, kde také najdete veškeré informace o kávě, ale i dalších produktech podporujících zdraví. 
2 komentáře:

  1. To bych taky rád zkusil :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Moc se mi líbí Vaše fotky, a protože Váš blog navštěvuji pravidelně a ráda čtu recenze, dám na Vás a kávu si pořídím. Je to pro mne chvilka odpočinku a stejně jako Vy je pro mne důležitá jemná a ne moc hořká káva, už se těším až ochutnám a díky za skvělou recenzi - těším se na další. Jen tak dál :-)

    Niky Coffee

    OdpovědětVymazat