středa 3. června 2015

A zase o rok zlobivější!


Když se to narodilo, bylo to malé chlupaté nic :-) Bylo to zvědavé, a tak se to rozhodlo na svět podívat o šest týdnů dřív, s váhou lehce přes 2 kila.
Zvědavost tomu malému cosi zůstala. Muselo si to ozkoušet, jak pást koníčky ještě v porodnici, jak se postavit a lézt v korigovaných 5,5 měsících a chodit v 11. Jak vylézt v roce na kuchyňskou linku a v roce a půl na komodu, jak ve dvou letech z té metrové komody skočit. Jak v zoo vylézt na strom a přeskočit plot ke kozám. Jak vycházet během nanosekundy celou skříň, vysypat uchošťoury a všechno to počůrat. Svět je tak zajímavý!

Čas neúprosně letí a z malého nic je najednou velká holka! Skoroškolkačka, povídalka, zpěvačka a princezna v jedné osobě. Ve čtvrtek jsem zamačkávala slzu a Maruška si svůj post "velké holky" se vší grácií užila. Máme velkou rodinu, takže se oslavy táhnou celý měsíc a pořád ještě řady gratulantů neskončily :-) 

Nikdy jsem rodičům nevěřila, když mi říkali, ať si užívám dětství, že rychle uteče. Uteče nejen dítěti, ale i (hlavně) nám rodičům. Každý den se nestačím divit, co nového ten malý človíček zase umí. 


Už jsou jí tři! Už není batole, ale mladší předškolní dítě. Zní to až děsivě, ale za chvilku už abych začala pokukovat i po aktovkách, co? :-) V září nás čeká nástup do školky a já nevím, jestli se těšit, nebo nervovat. Na jednu stranu si říkám, jak je to velká holka, ale na druhou stranu, když vidím,jak každý škrábanec a křivdu potřebuje vyplakat u maminky, si říkám, jestli to zvládne. Máte či měly jste to taky tak?  

Narozeniny si Maruška opravdu užila a aby článek nebyl jen výpotek nostalgicky rozpoložené matky, přidám i pár radostí z našich třetích narozenin :-)

Maruščin Mickey dort :-)

Po zkušenosti s prvními narozeninami, kdy jsem Marušce objednala dort v jedné pekárně a dorazil rozmražený polotovar stylu "semtampřemrzléovocesopadanoumandlí" jsem hledala někoho, kdo udělá dort podle přání. A narazila jsem na skvělou paní, kterou jsem povýšila na naši vrchní dortařku :-) Její stránky najdete ZDE, má opravdu zlaté ruce. 

Nemám moc ráda potahované barevné hrůzy, takže jsem přemýšlela, jak Marušce udělat Mickeyho a přitom zdravě. Myslím, že výsledek se povedl. Nahoře je ovoce v želatině, špaldový korpus a krém z mascarpone. Co potěšilo tříleťačku? 

Maruščin sen byl zakrslý králík. Ale to by nám u táty neprošlo, tak jsem přemýšlela a dumala nad tím, jak to kompenzovat. Nakonec Maruška dostala šneky a na králíka už si ani nevzpomněla! Ke šnekům se ráno brzy vstává, vaří se jim oběd a večer už se nedává dobrou noc tátovi, ale slizounkům. Výhoda šneků je jejich nenáročnost a odolnost. 


Abych aspoň trochu udržela králičí tématiku, objevila jsem od značky Playmobil králíkárnu i s výběhem. 
A protože milujeme čtení pohádek, zamířila jsem i do knihkupectví. Hned mě do oka trkla knížka Pohádková babička. Máme doma Pohádkového dědečka, kterého holky se zaujetím poslouchaly. Pohádková babička je vyloženě holčičí, každá pohádka se váže k jedné dívce, k princeznám, hodným holčičkám i těm neposlušným. Nechybí ani krásné ilustrace Kateřiny Miler. Ale úplně největší radost? Zážitky! Výlet do ZOO, pohlazení kozy, první jízda na koni... 
Všechno nejlepší, Maruško!Žádné komentáře:

Okomentovat