úterý 23. června 2015

5. Apetit piknikUž pátým rokem v druhé půli června obšťastňuje chuťové buňky malých i velkých mlsounů akce Apetit piknik.

Časopis Apetit jsem dlouho ve stáncích obcházela, protože na mě působil příliš luxusně a já od něj očekávala, že je to jeden z těch, kde můžete nad recepty jen slintat, ale doma je neuvaříte, protože vám chybí ingredience, které seženete leda na druhé straně zeměkoule.

Asi před pěti lety jsem se do něj začetla a už mu zůstala věrná. Vlastně ne. Nejvěrnější! Nejen, že jsem se stala jeho předplatitelkou, ale předplatným jsem obdarovala k narozeninám i rodinu a kamarádky, začala jsem kupovat jejich kuchařky a svou věrnost letos posílila návštěvou Apetit pikniku.


Na piknik jsem dorazila s kamarádkou hned ráno, což doporučuji, protože bylo málo lidí, ale hlavně stánky byly s klidem a čerstvě připravené, všechno bylo nazdobené, naaranžované, byla to pastva pro oči. Vytrvale jsme si tvrdily, že obejdeme jedno kolečko a potom si nakoupíme. Vydržely jsme to k pátému stánku a začaly utrácet, ochutnávat, cpát se. Výhodou jít ve více lidech bylo, že jsme vzájemně od sebe ochutnávaly. 

Apetit piknik je výjimečný tím, že dává možnost zviditelnění drobným kuchařům, pekařům, výrobcům domácích zavařenin atd. a na pikniku tak najdete minimum komerčního zboží. Užijete si hlavně kvality, precizní práce, většina prodejců byla velmi ochotná vše dopodrobna vysvětlit, seznámit nás s ingrediencemi. 
K vidění byl také stánek Konto Bariéry a s ním celebrity Lábus, Čížkovská a Simona Stašová. Moc mě zaujala nadějná chlapecká kapela Wild Sticks, která hrála výborně na bubny. 
Celý piknik vládla příjemná a přátelská atmosféra. Ve 14 hodin se ještě prodejci některých stánků vyměnili a byla tak možnost ochutnat nové dobroty, i když v tento čas už to byl trochu boj o neušlapání a i měnící se prodejci to měli složitější, prodrat se ke svým stánkům, aby vůbec mohli vybalit. 

Organizace pikniku byla výborná, všude spousta místa, zajištěné WC i přísun vody, samostatné stánky s pitím. 

Ocenila bych více stánků s kávou, byla u něj oooobr fronta a někteří prodejci, kteří si moc nevyhráli s výzdobou, tak mi přišlo, že se dost ztráceli v záplavě barevných pytlíčků, košíčků, nazdobených cedulek i samotných produktů. Určitě to chce pro příště víc promyslet :-) 

Zklamání pro mě byl stánek s makronkami Nos Macarons. Na oko nádherné makronky, prodavačky zrovna ochutnávaly velmi kriticky vzorky konkurence, ale jejich makronky byly jako beton. Škoda. 
Nicméně tohle byl jediný negativní zážitek. Vše ostatní byl doslova chuťový ráj a určitě se velice těším na příští rok. 

A prodejci, kteří mi padli nejvíc do oka? 

Netradiční "párek v rohlíku" HOD GOD: https://www.facebook.com/hotgodcz

Nejen sushi Yamato: http://yamato.cz/

Chlebíček store s alternativními chlebíčky https://www.facebook.com/chlebicekstore

Nejlepší chilli omáčky HUHUCHilli http://www.huhuchilli.cz/

Přepuštěné máslo Ghí, malý zázrak v kuchyni, který opravdu doporučuji: https://www.facebook.com/pages/%C4%8Cesk%C3%A9-gh%C3%AD%C4%8Dko/1495973637313848?fref=ts

A skvělé dobroty všeho druhu od Hradeckých Delikates http://www.hradeckedelikatesy.cz/

Na závěr trochu foto-pokochání a pevně doufám, že příští rok bude na Apetit pikniku žravý sraz všech čtenářek a čtenářů Matky na palubu! :-)))Žádné komentáře:

Okomentovat