čtvrtek 14. května 2015

Nákupy tohoto týdne :-)

Poslední týden se mi sešlo několik zajímavých nákupů a tak jsem se rozhodla pro vás napsat takovou "před-recenzi" o mém očekávání a u některých věřím, že se dočkáte za pár týdnů i recenze s mou (ne)spokojeností. 


Mixa olej do sprchy i koupele

Už léta jsem věrná Weledě, ale teď mě zaujala značka Mixa, která se mezi blogerkami - maminkami stala oblíbenou, takže jsem si od nich koupila tenhle olej. Je výhodou, že je jak ke sprchování, tak i do koupele, takže nemusím mít x lahviček, abych děti umyla. Mixa neobsahuje mýdlo, ani parabeny. Za to obsahuje dnes tolik moderní a oblíbené micely. Jsem spokojená s velikostí balení (400ml) a poměrem ceny, 179kč. Zatím jsem ji zkoušela dvakrát, většinou myju děti jen vodou, ale doposud dávám samá plus. Velmi příjemná vůně a konzistence. Stačí aplikovat velmi malé množství. 


Bělící pásky Mr.Blancteeth

Na facebooku se začala ukazovat revoluční novinka, bělící pásky bez použití peroxidu. Se zuby a jejich zbarvením dost bojuju. Před časem jsem sáhla po jiném domácím bělení, ale vadilo mi, že zuby potom byly dost citlivé a hlavně aplikace přípravku byla dost otravná, celkem tři lahvičky, tři aplikace přípravku a dvaceti minutové nošení podkovy, se kterou se nedalo mluvit, nadměrně jsem slinila a samotný přípravek měl odpornou chuť a dráždil sliznici.

Včera mi přišly tyhle pásky, celkem na měsíční použití. Jen se odlepí z ochranného obalu a nalepí na zuby. Jsou tenké, takže se cítíte téměř přirozeně a přípravek chutná pouze po mentolu, žádná dráždivost. Aplikace je rychlá a neobtěžující. Tolik k plusům používání. A za měsíc uvidíme, zda to byla jen "příjemná lepítka", nebo zda se konečně budu moct bez ostychu smát :-)


Časopis Raketa

Do schránky mi minulý týden dorazil časopis Raketa. Je sice až pro děti 5 - 10 let, ale našim holkám se líbil moc a mně taky. Konečně časopis, který není tuctový a má "cool" obrázky a zábavu. Najdete v něm v podstatě vše, co se od dětských časopisů očekává, něco poučného, komiksy, vystřihovánky, příběhy. Ale vše je uděláno s moc hezkou grafikou a je to opravdu poutavé. A já milovník přírody oceňuji, že je časopis zaměřen taky na ni, tento díl konkrétně na brouky. Raketa potěší duši špunta, puberťáka i rodiče!Výprava za dinosaury

Kdo jste se přihlásil do soutěže, nebo se teprve chystáte přihlásit (o soutěži více ZDE), zbystřete, protože tento sešit je jednou z výher :-) Naše Maruška má moc ráda dinosaury. Vím, že mezi matkami to nejsou oblíbení "hrdinové" dětských her, ale já proti dinosaurům nic nemám. Ba naopak. Myslím si, že pro děti by dinosauři neměli být tabu, ale mělo by jim být vysvětleno, jak to s nimi bylo. Tyranosaurus je často vyobrazován jako krvelačná bestie, ale myslím, že lvy taky před našimi dětmi neschováváme a přitom by se svou "krvelačností" dali srovnávat. 

Sešit obsahuje 31 nálepek, které se dají znovu odlepovat a nalepovat. Na výběr je několik krajin, do kterých se dinosauři mohou nalepit. Jen škoda, že po odlepení z archu na něm zůstanou názvy dinosaurů a už je těžké je zpětně dohledat. 


Figurky Collecta

Ještě zůstaneme u zvířecího tématu a pokud máte doma malé biology, co vám domu nosí kdejakou breberu, objevila jsem kvalitní značku Collecta, která vyrábí figurky hmyzáků. Ideální dárek pro naši Maru k narozeninám! Radost měla převelikou :-)


Na vaše-čočky!

Poslední věc, kterou chci zmínit a taky doporučit, je eshop vasecocky.cz. Pokud jste stejní sleponi jako já a potřebujete k životu kontaktní čočky, potom doporučuji tento eshop, zatím jsem byla vždy maximálně spokojená. A za bonusové body si můžete "koupit" třeba tohle dokonalé pouzdro na čočky :-) Pořád ve mně třímá asi malé dítě, ale když mi tohle pouzdro přišlo, tak jsem byla šťastná jak blecha. To klasické bílé je takové neosobní a pořád se někde ztrácelo. A tohle je mi věrné a ještě dělá radost. Díky!


A co u vás, nějaké zajímavé nákupy tento týden? 

Žádné komentáře:

Okomentovat