neděle 15. března 2015

Vymýšlíme, tvoříme, naše děti bavíme!

... a ony nás! Minulý týden jsem vyhlásila soutěž o nejlepší kreativní nápad, který měl být sdělen formou komentáře nebo fotografie prostřednictvím facebooku, blogu, nebo emailu. Fanoušci mých stránek nezklamali! A protože nápady vydají na celý článek, tak tady ho máte :-) Pokud poctivě dočtete, dozvíte se, kdo vyhrál!

Paláce, zámky, garáže, tunely. To vše vytvoříte z lepenky a stačit vám budou jen nevyužité krabice, nůžky, barevný papír, fixy, barvičky a lepicí páska.

Maminka Alena H. nám zaslala parádní patrovou garáž i s výjezdem a řidiči si mohou vybrat, jestli parkovat venku, uvnitř nebo dokonce na střeše!U maminky Kláry F. zase probíhají velké boje! Z krabice vystřižená čísla slouží jako základny a děti se mohou při hře učit barvy i čísla zároveň. 


Která princezna by nechtěla mít svůj vlastní palác? Takový nádherný umí udělat maminka Monika K. a její dcerka právě vylepšuje fasádu. A když ji omrzí hra na princeznu, může si uvařit královskou hostinu v kuchyňce, která je, jak jinak, z krabic! Pavly G. se hraje na schovku. Nebo na farmu? Že by to byla garáž? Nebo domeček? Ne, to bude závodní trasa! Stačí spojit pár krabic dohromady a nechte pracovat fantazii vašeho dítěte! Určitě najde správné využití. 

Pokud už jste využili všechny krabice, co se válely doma v komoře, zkuste se porozhlédnout, co ještě nabízí váš domov. Co takhle ruličku od toaletního papíru? Tu má určitě každý doma! Víte, že s ní můžete obdarovat babičku? Že je to absurdní? Není! Stačí kousek barevného papíru, pastelky a lepidlo a maminka Lucie Ch.  společně se svou dcerou vám vyrobí celou louku květin!


Jestli máte doma kluka a květinky ho nudí, co takhle kuličko-dráhu, nebo ještě lépe kaštano-dráhu? 
Takový nápad měla zase maminka Alena H.


Gabriela N. má doma hmyz! Kde je deratizátor?! Ale né, uf, tento není živý, ač tak vypadá! K výrobě tohoto skvělého hmyzáka využila láhev od aviváže, noviny, lepenku, krabici od pizzy, barvy, lepidlo, nůžky. A tady je v celé své kráse: 


Jestli nemáte chuť tvořit, rozhlédněte se víc než pořádně. Víte, kolik zdánlivě všedních věcí se dá použít ke hře? Své o tom ví maminka malého mořeplavce, Ivana M. . Na prádelním koši už její syn obeplul celý byt!


Šárka Š. P. Petra C. na to šly chytře, nechaly své děti, aby si "hračky" našly samy. Víte, jaké poklady ukrývá šuplík v kuchyni? A co má táta v garáži? Tátovu motorku sice děti řídit nemůžou, ale v jeho přilbě si každý připadá jako superhrdina! A když doma najdete něco, co je z více dílů, třeba tvořítko na nanuky, můžete si krátit chvíli vědeckým a technickým výzkumem. To je legrace!
Když vám dojde materiál k recyklaci, dítko vymetlo všechna šuplata a vy máte pocit, že oba potřebujete tvořit, co takhle zkusit domácí plastelínu jako Petra C.? Příprava je víc než jednoduchá a rychlá a máte na půl roku o zábavu postaráno. Návod na domácí modelínu najdete ZDE


A určitě nesmíme zapomenout s dětmi vyrazit i ven. Vzhledem k zimnímu nezimnímu počasí nám bohužel do soutěže nepřišly žádné "šiškovité/klackovité/kamínkovité" fotky, což je škoda, ale kluci maminky Ivety Š. si poradili a vytvořili si tank. Jindy si vytvoří bunkr, přístřešek pro skřítky, nebo dobývají hrad. 


Nápadů na doma je mnoho. Děti mých fanoušků ještě velmi rády vaří, malují, lepí. čtou si, hrají divadlo, tvoří z fima...

Ale i nápady někdy dojdou, nebo je občas přeci jen chuť na trochu těch "komerčních hraček" a já neznám dítě, které by si rádo nestavělo z Lega. Stejně jako děti Lucie Ch., které si postavily úžasný domeček, nebo spíš luxusní vilu. 


A kdo tedy vyhrál? Ocenění si jistě zaslouží všechny nápady, všechny jsou bezvadné a určitě je pro vás největší odměnou dětský úsměv a chvilka klidu, když si děti hrají! Vítěz může být jen jeden a já jsem se rozhodla, že se dnes štěstí usmálo na Pavlu G. a její krabicové doupě, u kterého si dítě může vyfantazírovat desítky využití! Gratuluji a těšit se může na balíček, který obsahuje Play-doh modelínu, magnetickou kreslící tabulku a sešit s hravými úkoly! 

Žádné komentáře:

Okomentovat