neděle 15. března 2015

Nové Pampers Premium Care Pant


Náš zkušební balíček plenek se pomalu vyprazdňuje, a tak si myslím, že je čas na slíbenou recenzi :-)

Objektem zkoušení byla naše Darinka, které je 18 měsíců a zrovna začínáme chodit na nočník.

Pampers přišla s novou řadou prémiových kalhotkových plenek ve vel.4 a 5, které nejsou na zapínání, jak jsme běžně zvyklí, ale natahují se jako klasické kalhotky. Materiál plenek je o poznání lehčí a měkčí. Prémiová řada je také vybavena proužkem, který se zabarví, když se dítě vyčůrá, čímž odpadá zkoušení pohmatem. Nechybí ani komfortní gumičky okolo nožek.


Klady

Nové plenky mě nadchly, přišly v ideální čas, protože dřív Darinka jako velká holka neustále plenku sundávala a chodila si sednout na nočník, takže byly neustálé boje se zapínáním. Tyhle Pampersky zvládne lehce stáhnout, natáhnout a mně ubylo práce. Navíc při každém menším "učurnutí" hned chtěla původní plenku vyměnit, protože nechtěla být v mokrém, tyto nové Pampers výborně sají a zadeček měla opravdu v suchu i po dlouhé noci, a tak se nám za den ušetřilo několik přebalování a také se zlepšilo opruzení, na které trpívá a stále jsme měli velkou spotřebu ochranného krému. Ten jsem teď vůbec nemusela použít. Materiál je opravdu příjemný, připomíná více látku než papír, jsou lehoučké a myslím si, že se v nich dítě cítí komfortněji, když nemá mezi nožičkami z pleny vak, což je u nás taky velké plus, protože máme problém se stáčením nožky, které mj.zhoršují i pleny.

Zápory

Plenky se po použití sundávají tak, že se roztrhnou na bocích, což jde lehce, ale chybí mi estetické zabalení pleny do balíčku, hlavně když je v ní bobek. Není to nic, co by mne odradilo od koupí , nicméně je to nevýhodou hlavně když jsme na procházce, na výletě nebo ve městě, kdy se člověk nedostane ke koši a musí plenku nosit s sebou. Myslím, že by problém vyřešil kousek pásky nalepené na pleně, co jsem viděla u konkurenční značky.

Asi zásadní je pro mne cena a to už je aspekt, který mě od koupi odrazuje. Balení 22ks lze koupit na feedo.cz za 299kč (a dokonce píší původní cenu 339kč), v DM drogerii zaváděcí cena 249kč, balení 40ks 449kč  (PC 499kč). Takže nejlevnější cena za kus vychází 11,20kč.

Koupit, nekoupit? 

Plenky mě určitě přesvědčily o své kvalitě, ostatně Pampers mám celkově ráda a vím, že mají kvalitní výrobky. Plenky jsou nejkomfortnější, co se na našem trhu dají koupit a opravdu mají vše, co bych od plen očekávala, výbornou savost, pohodlí, dobře drží a netlačí. Nicméně cena je opravdu vysoká a v našem případě jich budu nadále využívat spíš na noční spánek, kvůli vzniku opruzenin.


Žádné komentáře:

Okomentovat