neděle 15. března 2015

Nejoblíbenější batolecí pohádky

Aneb chvilka klidu pro maminku :-)

I když se snažím většinou vymýšlet smysluplnější zábavu než koukání na televizi nebo do počítače, občas jsou chvíle, kdy je potřeba rychle a účinně zabavit děti a na to perfektně fungují pohádky na youtube. A i když se cítím provinile, tak těch pár desítek minut ticha je k nezaplacení, zvlášť když potřebuju dospat probděnou noc nebo vyhnat z těla bacily. 

A tady už je seznam našich nejoblíbenějších :-)

1. Prase Peppa
Naprosto TOP je jednoznačně Pepina. Představovat ji určitě nemusím, alespoň ji vychválím :-) Tato pohádka se opravdu povedla! Krátké srozumitelné příběhy, jednoduchá slova. Ideální i pro nejmenší děti. A přiznejte se, je tu někdo, kdo nenosí Peppu na tričku či pyžámku? :-)

2. Žížaláci

Modelínoví kluci, kteří pořád tropí něco legračního. Příběhy jsou beze slov a naše děti je absolutně "žerou".3. Tarbíci

Úžasně zpracovaný večerníček České televize. Miluji africkou faunu a jsem ráda, že se děti dozví i o méně známých druzích zvířat. Navíc jsou příběhy plné vtipných hlášek. Naše děti sotva uslyší znělku, už nadšením tančí a houpou se do rytmu. 4. Mickeyho klubík

Nedávno jsme takhle stáli v obchodě a opodál si holčička prozpěvovala Myška, muška, Mickey Mouse! Čehož se chytly i ostatní děti, naše nevyjímaje, a za chvilku už jsme byli jako v Klubíku, všechny děti si prozpěvovaly a volaly Hej, Ouškooo :-) Oceňuji snahu děti něco naučit, Mickeyhou klubík učí děti vnímat svět okolo nás, porovnávat předměty, hledat jejich využití.5. Dětské písničky

Tohle sice není pohádka, ale skvěle zpracované klasické dětské lidové písničky. Pouštíme je našim holkám od miminka a velmi rády u nich tančí. 6. Gummy Bear

A další písničky, tentokrát zahraniční interpretace. Na Gummy bear u nás trsají malí, velcí. Naše Maru má nejraději písničku Nuki Nuki. Víte proč? Protože je o dudlících a když může mít Gummy dudana, proč by ho nemohla nosit i ona? Ach jo :-)
7. Máša a Medvěd

Ale zpět k pohádkám. Naše srdeční záležitost je Máša a Medvěd, koukáme na to sice v ruštině, ale myslím, že to dabing ani nepotřebuje. Naše Maruška je celá Máša, hlavně ta vyřídilka :-) A nejvíc mě baví, když dětem Mášu pouští náš děda a nakonec je do toho zažraný ještě víc než děti!8. Krtek

Klasika! Co víc dodat? 

9. Já, Baryk

Baryk je moje dětství a jsem ráda, že i holkám se líbí stará dobrá klasika!


10. Mrňouskové

Naši pomyslnou TOP 10 uzavírám Mrňousky. Další pohádka, která slova nepotřebuje. Úžasné zpracování do detailu, vtip i naučnost. Mám na svém emailu na pozadí trávu a vždy když chci vyřídit korespondenci, tak to holkám evokuje Mrňousky a mám po vyřizování!


A na čem frčí vaše děti? Máte svou oblíbenou pohádku z dětství, která baví i vaše děti? Nebo si naopak plníte sny a tu svou "nej" jste nalezli teprve na "stará kolena"?

Žádné komentáře:

Okomentovat