neděle 15. března 2015

Moje kuchyně - 1.díl

Mé království

I když jsem  ještě moc neodhalila to, co skrývám pod pokličkou, ale chystám se na to, rozhodla jsem se napsat zatím o naší kuchyni. Dnešní díl budu věnovat elektrickým spotřebičům, které každý den používám a neumím si chod domácnosti bez nich představit.
Myslím, že nemusím vypisovat základní spotřebiče, které v kuchyni máme, ale přesto vám pár specifických představím. Celý základ máme od firmy Electrolux.

Indukční deska

Pokud ji ještě nemáte, pište dopis Ježíškovi! Nechápu, jak kdy kuchaři mohli přežít bez indukce. Já jsem bez ní jako bez ruky a když někde na dovolených musím vařit na něčem jiném, tak tiše trpím. Indukce díky své technologii okamžitě rozehřeje dno nádoby, takže se výrazně zkrátí doba vaření, teplota se okamžitě reguluje a po vypnutí deska rychle ztrácí teplotu, takže jednak nemusíte sundávat/posouvat hrnec a také nemusíte neustále hlídat, aby se děti nespálily.

www.electrolux.cz
Multifunkční trouba s parní funkcí

Pokud si nemůžete vybrat, zda si koupit horkovzduch, gril nebo parní troubu, zkuste sáhnout po kombinované troubě. Ze začátku si na ni člověk déle zvyká, i teď se ještě musím někdy podívat do manuálu, ale její složitost je nic, oproti skvělým pokrmům, které vám z trouby vylezou. Když jsme si nechali zhotovit kuchyň, tak jsme čekali ještě na dodělání pracovní desky na zakázku, tudíž jsme neměli varnou desku a já jsem nevěřila, že se dá vůbec vařit v troubě. Naprosto s přehledem. V páře připravíte maso, přílohy, zeleninu. Můžete také kombinovat, na páře nechat zeleninu změknout a potom ji zprudka rychle ogrilovat. Celkově jsem spokojená, protože trouba peče oproti jiným pěkně rovnoměrně. Nechybí jí ani samočistící parní funkce. 

www.dumabyt.cz
Tyčový mixér MixSy

Přiznám se, že nemám ponětí, jak je to s kvalitou tyčových mixéru na trhu aktuálně. MixSy od Zepteru jsme měli doma už před lety, kdy jsem ještě byla dítě a tehdy to byl bezkonkurenčně nejlepší výrobek v této kategorii, ostatní mixéry byly plastové, lámaly se, odcházel motor. Takže když jsme vybavovali kuchyni, MixSy byl jasná volba. I když je jeho pořizovací cena vyšší, tak určitě nelituji. Pevné tělo, dlouhá výdrž, jediná údržba je v pravidelném promazání (vteřinová záležitost), která mu zajistí dlouholeté fungování. V základní sadě je mixér, miska s noži, miska s víčkem a 4 nástavce. Mixér používám hlavně na mixování polévkových krémů, na smoothie a koktejly. Dokáže suroviny rozmixovat opravdu dohladka, že není potřeba použít cedník. Výborná je také sekací misky, je sice malá, takže v ní musím spoustu věcí mixovat na vícekrát, ale zvládá s přehledem sýr, rohlíky na strouhanku, ořechy i čokoládu. Jednou se mi podařilo zničit víčko sekací misky a druhý den už mi servis dovezl novou, takže i po této stránce mohu dát palec nahoru. 

Zepter

Kávovar Electrolux vs Dolce Gusto

Manžel je milovník kávy, takže vestavěný kávovar byl pro něj samozřejmostí. Cena je poměrně vysoká, ale "šlape jako hodinky" a kdo by si po ránu nedal čerstvě namletou kávu? Příprava kávy zabere asi minutu a má zabudouvanou i páru, takže si můžete raz dva udělat latté. Má širokou nabídku, jak si kávu připravit, na výběr máte několik velikostí a sílu kávy. Vybrat si také můžete, zda chcete udělat kávu jednu nebo rovnou dvě. Údržba je náročnější, ale kávovar sám hlásí, když ji potřebuje (při denním provozu asi 4x do roka). 

Já jsem teda spíš na horkou čokoládu, kterou udělat neumí, takže jsem dostala Dolce Gusto na kapsle. Vzhledem k tomu, že se snažím žít zdravě, tak ho používáme spíš svátečně nebo na cestování, ale nápoje z něj jsou super. A i manžel, který je na kávu náročný, si z něj presso rád dá. 

www.dno.cz


Dolce Gusto Nestlé

Toaster, gril nebo vaflovač? 3v1 ! 

Poslední věc, kterou vám ráda představím, je toaster Philips Cucina 3v1. Dnes už není na trhu k dostání, ale určitě se budou dát najít i jiné alternativy (nedávno měli podobný v Lidlu). Toasty máme rádi, ale je to jídlo, které se u nás dělá tak jednou za měsíc, někdy si jen tak zapečeme rohlík v troubě, takže samostatný toaster by u nás zabíral jen místo. Ale tenhle multifukční je skvělý, používám ho hlavně jako gril, mám z něj grilované kuřecí prso nebo malé bílé klobásky. Dokonce jsem dostala tip i na bramboráky. Povrch je nepřilnavý a odolný, takže se nemusí použít tuk, nebo jen minimum. 

Philips

A první díl o mé kuchyni je u konce. Budu ráda za komentáře a ráda se dozvím, co máte v kuchyni vy, na co nedáte dopustit a s čím vás baví vařit! 

3 komentáře:

  1. Ahoj, máš to opravdu krásné, hlavně se mi líbí ta trouba, jaká to je značka?Připadá mě hodně podobná tomu co mám teďka nově já myslím že jednu z těhle ale nejsem si jistá jestli je to ona. Díky moc za tip, máš to úžasné je vidět že to umíš dobře sladit

    OdpovědětVymazat