neděle 15. března 2015

Milujeme Fisher Price

Když mé děti slaví narozeniny, automaticky vyhledávám, co nového ve světě Fisher Price. Za dva roky, co mám děti, se u nás nakupilo několik hraček této značky a jistě nekončíme. Hračky FP jsou velmi kvalitní a odolné vůči nárazu, poslintání, baterie v nich vydrží dlouho. Naše děti neskutečně baví.


Vůbec první věcí, kterou jsme dostali jako svatební dar, bylo vibrační lehátko.

Vibrační lehátko

Zdroj: http://www.detska-lehatka.cz/228-606-large/detske-lehatko-od-miminka-po-batole-fisher-price.jpg

Odborníci se jednoznačně neshodují, zda lehátko ano, či ne. Většinou doporučují nechávat v něm dítě maximálně 2 hodiny ze dne. My máme velký dům a lehátko jsem si nemohla vynachválit, pokud jsem potřebovala dítko odložit či uklidnit, nemusela jsem s ním běžet přes půl domu do postýlky. Také při vaření, úklidu a jiné práci, když bylo dítě nespokojené, bylo lehátko a jeho možnost přenesení kamkoli, nenahraditelné.

Lehátko má dvě polohy opěradla, do pololehu pro kojence a do sedu pro batolata. Díky praktické zaklápěcí "noze" se velmi rychle z lehátka vytvoří houpačka, nebo stabilní křesílko. Lehátko má závěsnou hrazdičku, na které jsou tři hračky, dvě jsou hmatové a třetí, opice, po zatáhnutí hraje melodii. Na hrazdičku se připínají pomocí suchého zipu, takže se mohou různě měnit, nebo odstranit. Dle mého názoru jsou celkem těžké a mé děti, když byly ve fázi, kdy jen do nich bouchali pěstičkou, často hračka uhodila a byl řev, takže jsem hračky sundala a nahradila jinými do doby, než z nich opravdu měly rozum. Lehátko je také vybaveno vibrováním, které můžete zapnout podle potřeby, ideální pro dětské prdíky.

Jedinou nevýhodu, kterou jsem shledala, bylo vypadávání šroubků po delším užívání. Poprvé se nám tak stalo v období, kdy již dcera chodila a dokázala si do lehátka vylézt a různě v něm hopsala, lehátko dostávalo dost zabrat a šrouby se uvolnily. Po čase se to opakovalo znovu, dáváme si na to pozor a pravidelně utahujeme.

Lehátko je dva roky téměř denně využíváno, zatěžováno někdy dvěma dětmi naráz a stále je v super stavu. Baterku máme nyní třetí, ale to spíš z důvodu, že děti několikrát lehátko bez našeho vědomí zapnuly a bzučelo i celou noc. Látkový potah se dá jednoduše sundat a vyprat. Hrazdička už je docela zohýbaná, ale drží, žádná prasklina.

Pořizovací cena nového lehátka je okolo 1 500kč.

Dětský notebook


Zdroj: https://i.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f10&cd=HRA206e

Dětský notebook jsme dceři koupili, když slavila půl roku. Tuto hračku považuji za nejlepší hračku, kterou od FP máme.  Je to jediná hračka ze všech co máme, která za těch (k dnešnímu dni) 22 měsíců dceru jediný den neomrzela. Opravdu, každý den u nás hraje a stále jede na jedny baterky. Veškeré dětské návštěvy se o tento notebook perou. Nevím o dítěti, které by nebavila.

Výhodou notebooku je, že si s ním zvládne hrát i ležící dítě. Hračka má celkem tři možnosti výuky, první učí slovíčka, písmena, tvary a barvy, druhá zpívá a třetí mluví a zpívá anglicky. Výborná je i možnost úplného vypnutí a tlumeného, nebo hlasitého zvuku. Notebook se pak zaktivuje jednoduše otevřením.

Pořizovací cena bývá okolo 900kč, ale často je v akci okolo 600kč.

Mluvící klíče

Zdroj: http://www.net-market.cz/pictures/products/fisher-price-klice-mluvici-1528848.jpg

Mluvící klíče jsme ozkoušely u kamarádky. Hračka se skládá z hracího strojku - klíčenky, který hraje 6 melodíí a ze tří klíčů, které rozvíjí zrak, hmat a jemnou motoriku. Výhodou je, že klíče lze jednoduše odstranit a lze využívat samostatně. Co mi na hračce vadilo, byla špatná výslovnost písmene Č interpretky písniček (Např. Maličký pavouček).

Aktivní chodítko - kočárek

Zdroj: http://www.unibabyshop.cz/files/products/fisher_price_choditko_kocarek_2.jpg

Aktivní chodítko má FP v několika vydáních, my jsme zakoupili tohle holčičí a jsme s ním velice spokojení. Dceři jsme jej kupovali při prvních krůčcích a díky němu sbírala odvahu, než se sama úplně rozchodila. Chodítko je z druhé ruky a paní, která jej vlastnila, mě upozorňovala, že dceru bavilo asi měsíc. U nás také dlouho nevydrželo "v kurzu", jen co se Háďátko rozběhala, kočárek jí byl šumák. Avšak později, když začala mít maminkovské období, se ke kočárku opět vrátila a jezdí s ním dodnes. Takže doporučuji nezbavovat se ho hned :-) Miminčák s ním teprve začíná, běhá s ním jako drak, ač ještě pořádně sama nechodí, tak uvidíme, jaký bude mít nadále úspěch.

Chodítko je stabilní a jede dostatečně pomalu, aby dítě nespadlo. Má zabudované chrastítko, hrajícího medvídka a obracecí knížečku o jednom listu. Panenka není součástí, ale do kočárku se nám v pohodě vleze většina plyšáků i malých 20-30cm panenek. Výhodou je také jeho omyvatelnost.

Než kočárek koupíte, doporučuji se zamyslet nad tím, kde jej chcete využívat. My máme v domě plovoučku, po které se kolečka netočí, jen kloužou, tudíž jede chodítko rychleji, než by mělo. Ideálně jede venku na asfaltu a po koberci. Pokud s ním vyrazíte do trávy, asi daleko nedojedete. Po trávě to nejede.

Pořizovací cena okolo 900kč, bazarový seženete okolo 500kč.

Hrací stoleček

Zdroj: http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/fc2/fc2f7e1505c6a5e0840a9bed5d8539fb--mmf250x250.jpg

Hracímu stolečku jsem díky vysoké pořizovací ceně (1000-2000kč) odolávala dlouho a nakonec jsem koupila z bazaru starý typ, než který je výše na fotce, asi za 100kč na dopoužívání. O funkcích se tak teď nerozepíšu, protože je každý stoleček úplně jiný. Nicméně mě překvapilo, kolik nadšení u dětí vyvolal. Když děti začaly stát, měla jsem problém vymyslet jim zábavu, protože se jim do sedu moc nechtělo a jediná plocha, na které se mohly skladovat hračky, byla postel. Stoleček tento problém vyřešil a v období stání jsme ho maximálně využili. Jakmile se však děti rozchodily, stoleček už je nezajímal a nezajímá dodnes. Celou zimu ležel v kůlně, po zimě jsem ho vytáhla ven na zahradu, měl úspěch jeden den a konec. Myslím, že dětem i dost chybí, že je pro ně nepřenosný a navíc je láká na něj vylézt a ono to moc dobře nejde. Takže za mě je lepší koupit stoleček z druhé ruky, nám by se rozhodně vysoká investice neoplatila.

Mobilní telefon

Zdroj: https://i.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f10&cd=HRA323z

Telefon jsem koupila se záměrem, abych děti zabavila v autě cestou na dovolenou. Nakonec ale moc úspěchů neměl. Je docela hodně velký a dětem se špatně drží. Telefon má tři programy, čísla, písmenka a písničky, dá se jednoduše vypnout postranním tlačítkem. Naše děti se s ním rády zdraví, ale jinak je moc nezaujal.

Mluvicí pejsek

Zdroj: https://i2.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f3&cd=HRA323&i=1.jpg

Mluvicí pejsek mě dlouhou odrazoval tím, že je to vlastně plyšák. Moc jsem si neuměla představit, jak ho vyperu, když se mu něco stane. Nakonec jsem jej ale zakoupila na bazárku jako zábavu na dovolenou. Kvůli ceně jsem zvolila anglickou variantu, naše děti se snažíme navyknout jazykům, pouštíme jim anglické pohádky, a tak se nevyhýbám ani anglickým hračkám, u kterých je zřetelné, o čem mluví.

Pejsek má dva programy, buď zpívá nebo popisuje část těla, která je zmáčknuta. U nás lze zakoupit českou variantu, anglickou variantu, anglicko-českou variantu. Pejska se srdíčkem, pejska bez srdíčka nebo spinkacího pejska a jeho sestřičku. Výběr je opravdu veliký.

Děti pejska milují. Zdraví ho, rády si s ním zpívají, dokonce uvažuji, že bych jim pořídila každé jednoho, někdy jsou o něj boje. Ušpinění se dá lehce umýt navlhčeným hadříkem. Mé obavy z hafana byly zbytečné, je opravdu tak milý jako v reklamě.

A co vy, máte také hračky od Fisher Price? Budu ráda za vaše ohlasy, komentáře k článku zde či na facebooku. Budu se těšit :-)

Lovu hraček zdar!

Žádné komentáře:

Okomentovat