pondělí 23. března 2015

Mateřství?

Nejkrásnější období v životě ženy. To nejlepší na světě co můžete zažít! Opravdu?Jednoho rána se probudíte a zjistíte, že vaše poprsí velikosti A poskočilo o dvě písmenka. Sláva, budete matkou! Ale tím vaše výhody zhruba končí. K velkým prsům se nezapomene přidat zadek, stehna a v neposlední řadě břicho. Celulitida je samozřejmostí. Kdo řekl, že ženské tělo je v těhotenství sexy, viděl maximálně retuš v časopise. Nebo je to milovník velryb!

Spěte do zásoby, jezte za dva, hýbejte se. Zaručeně nejlepší rady příbuzenstva, na které si vzpomenete další probdělou noc, kdy se snažíte otočit sebe, břicho a dítě do stejné, všemvyhovující, polohy. Také ve chvíli, kdy se snažíte s 20 kily navíc vyjít aspoň do prvního patra. Nebo si obout boty.

Porod bolí. Pravda je ta, že porod opravdu bolí. Odměnou je malé slizké fialové řvoucí cosi, co je vám podstrčeno do náruče se slovy, že už je to na věky vaše a je to celá maminka. Ano, i vy jste ještě před chvílí byla řvoucí fialové cosi. Útěchou vám mohou být hormony, které se postarají o tu správnou projekci roztomilého uzlíčku.

Šestinedělí je doba odpočinku a regenerace po porodu. Považujeme-li dvouhodinový přerušovaný spánek, deset kojení, odříhávání a stejný počet stolic denně za dostatečnou regeneraci, příručky nám nelhaly!

Těhotenská kila necháte v porodnici. Neradujte se. Na scénu přichází mateřská kila. Čokoláda na nervy, sladké kafe na bdělost, Pribiňák po dětech...

Miminka jen spí a jí. Jen to vaše řve. Řve. A do třetice řve. Občas i jí. Zřídka usne.

Mateřský instinkt funguje skvěle a mámy přirozeně zvládnou vše. Když dosáhnete pocitu, že máte všechno pod palcem, můžete si být jisté, že se dítě v tu stejnou chvíli rozhodlo změnit svůj režim, stravovací návyky a večerní rituály. Palec raději zase zvedněte, stejně už pod ním nic nemáte.

Na tygříka, na klokánka, na zajíčka...  Manžel se začíná těšit. Vy mu místo toho cpete do náruče dítě a poučujete, jak správně napolohovat.

Období kolik, období separační úzkosti, období vzdoru, období... Není potřeba si pamatovat všechny názvy. Vždycky je to období řevu.

Až bude mluvit, chodit, obleče se samo... Naděje na lepší zítřky? Neexistuje! Každý pokrok ve vývoji, krok k promyšlenějšímu zlo-činu!

Mateřství. Nejkrásnější období v životě ženy. Opravdu? Opravdu!


Žádné komentáře:

Okomentovat