neděle 15. března 2015

DMŽ, Den malých (i velkých) žen

Víkend, jaro a babička s dědou = spousta zážitků, jídla, pití, nákupů a zaslouženého odpočinku pro maminku :-) A pro vás tipy na nákupy, kde se v Praze dobře najíst a kam s dětmi zajít.


Jídlo

Prodloužený víkend se nesl v duchu nejen pěkného počasí, ale i dobrého jídla (dobře, i pití :-) ). A tak jsem objevila pro mě dvě nové restaurace a znovu si pochutnala ve dvou mých oblíbených :-)


Tady v naší pražské části nedávno otevřeli nové obchodní centrum a v něm pivovar, který si vaří vlastní pivo. http://www.pivovar-luziny.cz/ Moc nepiju, tak nevím, zda by mi dali za pravdu i pivní fandové, že je jejich pivo super. Mně chutnalo. Restaurace má široký jídelníček, takže si vybere každý a bylo opravdu dobré.

Druhou nově objevenou byla restaurace Pod Juliskou v Dejvicích, http://www.podjuliskou.cz/cz/ . Velice příjemný interiér, moderní jídelníček. Manžel tam chodívá a nemůže si vynachválit jejich kachnu. Mně zase zaujal cheesecake s mákem. Pokud máte rádi mák, určitě stojí za ochutnání, krém byl výrazně citronový a s mákem skvěle ladil.


Mou oblíbenou je restaurace Maják http://www.restaurantmajak.cz/, už jen proto, že nabízí i prostředí pro děti, velký dětský koutek i venkovní hřišťátko, nechybí ani moderní dětské menu. Tentokrát jsem ale byla bez dětí a užila si oddychový pokec nad sklenkou Martini a výborného tuňákového salátu s pečenou zeleninou. Místní jídlo je skvělé! Moderní, lehké, velký výběr. 


A protože nechyběly ani nákupy, čekal nás jeden oběd i v Metropoli Zličín. Jsem ráda, že člověk nemusí být odkázaný jen na fastfoody a může si i příjemně posedět nad dobrým jídlem v Pizzerii La Carezza, http://lacarezza-zlicin.cz/la-carezza-zlicin.html?language=cs . V jídelníčku zdaleka nenajdete jen pizzu. Já jsem si dala třeba výborný bulgurový salát s grilovanou cibulí a kuřetem. Nákupy

Aneb jak jsme šly koupit jen pastelky :-) Ale vlézt do velkého hračkářství je vždycky nebezpečné, takže litr zahučel, ani se člověk nenadál. Ještě že to sponzorovala babička! :-))

Darinka už dlouho chce pít z klasického hrníčku, ale skoro vždy ho na sebe převrátí. Konečně jsme sehnali tyhle hrníčky. Dvě ouška jsou pro takto malé děti praktické a jsou z melaninu, takže vydrží i pády. Teď už Darča pije bez nehod. Od firmy Sigikid máme i další nádobí, a i když je pořizovací cena trochu vyšší, tak je zase úměrná vysoké kvalitě a nádhernému designu. 


Kdo jste sledoval facebook, tak jste si mohl všimnout mého usilování zhubnout při tom, když se holky koupou. Jenže je ve vaně zabavit je někdy dost těžké. Klasické kačenky a kelímky už je nebaví, akorát tak vylívat vodu z vany. Chtělo to oživení a v hračkářství jsem šla na jistotu pro pastelky do vany. Holky jsou nadšené! Výběr je velký, můžete zkusit kuličku od SeS, nebo tvar klasické voskovky. My máme voskovky a holky jak jsou ještě necitlivé, tak hned všem ulámaly špičky, kulička by pro ně asi byla lépe ovladatelná. Každopádně jsou nadšené. Jen škoda, že si ty obrázky člověk neschová. Co mě nadchlo v regálu "do vany", tak byly vodolepky. Holky milují oblékací postavičky, ale na výběr byla i mašinka s kolejemi, zoo... Vše v praktické síťce. 


Poslední věc, co nás čekala koupit, byly bačkůrky. Jsem na boty náročná a musím říct, že mám problém najít boty, které by mi přišly dostatečně praktické a pěkné. U bačkor už jsem to vzdala a začala kupovat capáčky. Jenomže Darinka má ortopedický problém, takže potřebuje pevný kotník. Objevila jsem obchod Zdravé obouvání v OC Lužiny a v něm prodávají bačkůrky Nazo s certifikátem Žirafa. Pevné, ale dostatečně měkké, prodyšné a vkusné. Zábava

A protože jsme chtěli čas využít taky trochu kulturně, vydali jsme se v neděli na divadýlko, které je každý týden od 11h u nás v OC Lužiny zdarma pro děti. Maruška seděla a ani nedutala, protože se hrála pohádka O princezně na hrášku. 


Nemohla chybět ani projížďka na mašině.


V nákupním vozíku.


A taky trocha čerstvého vzduchu na zahradě. Objevili jsme první rozkvetlou primulku. 


Co jsme chtěli, ale už jsme nestihli, na Zličíně otevřeli nové zábavni centrum Creative World. Vhodné i pro mrňata, využít se dá venkovní i vnitřní prostor, zaplatíte jen za to, co děti baví. Líbí se mi koncept, který nezapomíná na přírodu. Takže se těšíme na brzkou návštěvu a určitě uděláme reportáž! http://www.creativeworld.cz/cs/o-nas


Žádné komentáře:

Okomentovat