neděle 15. března 2015

Dětenice s nádechem středověku (Královehradecký kraj)

Pokud máte malé hravé děti, potom Dětenice lákají opravdu pestrým (nejen) prázdninovým programem pro děti i rodiče.

Zdroj: www.detenice.cz
Dětenice se nachází v Královéhradeckém kraji. Pro nás významným je Zámecký resort Dětenice, který zahrnuje zámek, středověkou krčmu, pivovar a středověký hotel.

Dětenický zámek

Foto: mothersaboard.blogspot.cz

Zámek Dětenice nabízí prohlídky a ve vybrané dny o prázdninách i prohlídku se strašidly, kterou provází veselá čarodějnice.

Foto: mothersaboard.blogspot.cz
K zámku patří přilehlý park, ve kterém můžete vidět ohradu s pštrosy a je zde příjemná kavárna. O prázdninách se ve vybrané dny prohání parkem pohádkové bytosti, u kterých děti mohou plnit úkoly a vyhrát spoustu cen.

Foto: mothersaboard.blogspot.cz

Navštívit můžete také kolbiště, kde se ve vybrané dny a čas odehrávají rytířské souboje skupiny Ordo Kromen v dobových krojích.

Foto: mothersaboard.blogspot.cz
Pro hladové krky je ideální středověká krčma, kde se nejen dobře najíte, ale hlavně dobře pobavíte. Jídelníček je psán zábavnou formou, obsluha chodí v dobovém oblečení a pokřikuje na vás jako ve středověku.

Po dobrém jídle můžete vyrazit na prohlídku místního pivovaru a seznámit se s výrobou piva. 

Foto: mothersaboard.blogspot.cz
A za zmínku stojí také Dětenické peklo, které je opravdu strašidelné a nejeden hříšník zde zpytuje svědomí.
Foto: mothersaboard.blogspot.cz

V resortu se nachází také suvenýry, kde si na své přijde každý.

Pokud si zde chcete udělat dovolenou, můžete se ubytovat v dobovém středověkém hotelu. 

Dětenice jsou rozhodně místem, které stojí za to navštívit. Shledávám zde pouze dvě nevýhody - finance - veškeré vstupy jsou zpoplatněny, vstup do zámeckého parku se váže na vstupenku na některou z atrakcí. Také ceny jídel ve středověké krčmě nejsou právě lidové, ale porce jsou opravdu velké a pokud si dáte jídlo pro dva, tak to draho nevýjde. Druhou nevýhodu shledávám také v krčme, kde je absence dětských jídel, z těch pro dospělé se toho moc nedá vybrat. Což je škoda, protože jsou Dětenice z velké části určeny právě dětem.  

Podrobné informace najdete na oficiálních stránkách: www.detenice.czŽádné komentáře:

Okomentovat