neděle 15. března 2015

Dárky - co se Ježíškovi povedlo

Vánoce nás sice čekají až za rok, ale dárky pro děti jsou myslím vždy aktuálním tématem, ať už k narozeninám, svátku nebo jen za bolístku. U nás byly letos první Vánoce, které už holky opravdu na plno vnímaly a užívaly si to. A o to víc, že Ježíšek se strefil úplně se vším, že ani nevěděly, s čím si dřív pohrát.

Magnetická kreslící tabulka


V malém formátu u nás frčela už v létě, Ježíšek nám donesl velkou. Parádní věc na "čisté" malování, aniž bych se musela bát o zdi. Malé tabulky se dají sehnat od 60kč, velké okolo 300kč, takže super dárek za pár korun a vydrží i necitelnější zacházení. 


PlastelínaS plastelínou jsme teprve začátečníci, ale už teď je u nás velkým favoritem. Zatím modeluju spíš já a holky přidávají končetiny, oči, ouška. Konkrétně Play Doh modelína je vyrobena z přírodních "jedlých" surovin, a tak se nemusíte bát, když z ní kousek dítko ují (a že naše holky ochutnávají všechno).

DuploNeznám dítě, které by si rádo nestavělo z kostiček. Duplo je ideální od batolecího věku a dá se koupit několik velikostí balení, takže člověk nemusí utrácet tisíce, aby udělal radost. Nám Ježíšek nadělil cirkus, sice nejsem fanda reálných cirkusů, ale tahle stavebnice se opravdu povedla :-)

Pokladna


Naše Maruška se před časem začala hodně zajímat o povolání, s nadšením tak pozoruje pošťáky, řidiče a hlavně prodavačky, se kterými se setkáváme téměř denně. Není tak divu, že pokladna je u nás na vrcholu žebříčku oblíbenosti. Konkrétně tato od MacToys je plně funkční, mikrofon, který zhlásí hlas, funkční váha i kalkulačka. 

Zábavné knížky
Není fajn, když se knížky nemusí jen číst, ale je v nich i spousta zábavy? Tyto dvě a mnoho dalších knížek už našlo místo v naší knihovničce. Zvířátka se pohybují, odkrývají se schované předměty. Jednoduché ovládání, které zvládne i to nejmenší batole.

Doktorka
A v naší sbírce povolání také nesmí chybět paní doktorka, Igráček vyrábí skvělé boxy nejrůznějších povolání, ale i naši nejmenší se můžou proměnit v malé mediky.
A co nám Ježíšek nedonesl, ale mohl? 

Kinetický písek

Aktuálně velkým hitem se stal kinetický písek. Od kamarádek na něj slyším velkou chválu, a tak píši do seznamu přání k narozeninám :-) Jeho výhoda je, že je neustále připraven k modelování báboviček, může se používat doma a nedělá svinčík. Nevýhodou je jeho vyšší pořizovací cena, ale na některých eshopech už jdou pomalu ceny dolů.

Trampolína

Našim velkým snem je trampolína, akorát máme zahradu ve svahu, tak se jí asi nedočkáme :( Alternativou může být i malá domácí trampolínka. A nebo si zajít k sousedům :-)

Ale víte, jaké aktuálně největší přání? Aspoň trochu sněhu :-) Ten první letošní jsme s úspěchem promarodily a holky se teď smutně vrhají na každou sněhovou kupičku, která ještě nestihla roztát. 


Žádné komentáře:

Okomentovat