pátek 27. března 2015

Creative World Zličín

Dnes vám přináším reportáž z našeho minivýletu do Creative world na Zličíně. Je to malý pohádkový svět, o kterém sní děti a přiznejme si, že i rodiče :-)


Creative world vyrostl na Zličíně teprve nedávno, v prosinci 2014. Na internetu na mě párkrát vyskočila reklama, ale když v ní psali, že je tam spousta tvoření a podobných aktivit, tak jsem se o to dál nezajímala. Přeci jen s holkami, které mají aktuálně 20 měsíců a necelé 3 roky, jsem si říkala, že to opět není nic pro nás. Nakonec se ale začaly sbírat ohlasy maminek i s malými dítky, že je to tam super, a tak jsme si říkala, že to zkusíme taky. A byla jsem nadšená! Já, ale hlavně i holky!


Do CW se dostanete dvěma způsoby. Buď dojedete na Zličín a odtud autobusem č.180 k obchodnímu domu Ikea, nebo dojedete na Stodůlky a vydáte se směrem Britská čtvrť pěšky, kde vede chodníček přímo na místo, od metra je to asi 5 minutová procházka a pro mě s kočárkem určitě příjemnější varianta než autobus. 

Areál rozhodně nepřehlédnete, protože už na první pohled je jako z pohádky. 

Vstup

Co je rozhodně milé, že je vstup zdarma a spoustu aktivit si tak můžete užít bez stresu, na kolik vás výletování zase vyjde. Platíte si jen za aktivity, které opravdu využijete a co si zaplatíte, to se vám zase vrátí na dárečcích pro děti. My jsme navštívily například vodníkovu chaloupku, ve které děti dostanou hrníček s pokličkou a obrázkem vodníka, do kterého si mohou vylovit z tůňky dušičky a vodní perly. A také Babu Jagu, u které si holky v kotli plném pavouků nasbíraly do truhličky diamanty. Tohle je jen zlomek aktivit, které děti mohou zažít. V areálu je několik pohádkových domečků, každý je tématický a každý ukrývá nějakou zábavu. Ta se také mění s aktuálním obdobím, teď si například můžete nazdobit velikonoční perníčky v Perníkové chaloupce.Podrobný plán a rozpis aktivit najdete na stránkách: http://creativeworld.cz/kam-s-detmi-v-praze

Odpočinek pro děti i mámy (či další členy rodiny) najdete v Relaxační hale, kde je velké posezení, občerstvení, obchůdek a také hrací koutek pro děti. 


Prostředí je přírodně laděné a působí opravdu uklidňujícím dojmem. Pro děti jsou nachystané stoly s hračkami od Playmobil, velké lodě, hasičská auta, farma, cirkus, dračí doupě... Pro nejmenší také velké interaktivní kostky. Občerstvení je opravdu pestré a co oceňuji zde nejvíc, snad jako jediná atrakce pro děti, kterou jsme kdy navštívili, nabízí opravdu kvalitní a z většiny i zdravé produkty. Samozřejmě nechybí nějaká ta sladká dobrota pro děti nebo salát pro tatínky, ale najdete tu tyčinky ze sušeného ovoce, domácí pečivo a ovocné mošty. Podobně moderně je laděný i obchůdek, kde kromě pohádkových dárků najdete i produkty od farmářů, cibuli, česnek, jablka, koření... 

A samozřejmě nemohou chybět ani venkovní aktivity a jak už jsem vás namlsala, jsou zdarma.  


U jednoho z domečků stojí figuríny zvířátek, prasátka, kůň a kráva, o které se děti mohou postarat. Dát jim slámu, pohrabat ji, krávu si mohou podojit, koně vyhřebelcovat. Na zvířata se dá i posadit. Pro malé závodníky je nachystaný celý "vozový park" šlapadel a odrážedel. Děti si také mohou zkusit, jak se sází rostliny na zahrádce a udělat si svou barevnou zahrádku. V jednom z domečků si mohou zahrát na archeology a v písky hledat kosti, zkameněliny, nebo co vyvrhlo moře. A rodiče se zatím mohou zabavit u stánku s rybími specialitami :-) 

Celé dopoledne nám nestačilo, abychom všechno prozkoumaly a pořádně si užily, ale je jasné, že jsme tam nebyly naposledy. 

A pokud na závěr mohu zhodnotit, tak velké PLUS dávám určitě samotnému nápadu. Myslím si, že u nás chybělo něco, co není vyloženě komerční. Moc se mi líbí, že se myslí na přírodu a na aktivity bez moderní techniky. Líbí se mi, že si člověk může zaplatit jen za to, co opravdu využije. Plus si zaslouží určitě i prostředí a také musím pochválit pohádkové bytosti, které si uměly poradit i s naší strašpytlicí :-) A jak už jsem psala výše, oceňuji, že se zamysleli i nad moderním občerstvením. 

Pár malých nedostatků jsem našla také. Povrch je (nejspíš zatím) kamenitý a s kočárkem špatně sjízdný. Trochu mi vadilo, že chaloupky byly prázdné, bez pohádkových bytostí, které se různě potulovaly areálem a bylo potřeba si je odchytit, pokud chtěl někdo splnit úkol (což bylo dané i tím, že ve všední den nebylo tolik návštěvníků a režim byl volnější). Každopádně jsem tohle slyšela od více návštěvníků. Určitě bych ocenila ze strany postav větší "divadýlko" pro děti. A poslední věc, kterou jsem vnímala jako lehký nedostatek, bylo při plnění úkolů. Naše prťata toho tedy moc nevyužily, ale obě aktivity, které pro nás byly, což bylo lovení dušiček a hledání diamantů, byly velmi podobné (a mám pocit, že u víly se také něco lovilo z lastury). Nicméně si myslím, že tohle všechno jsou drobnosti, které jsou i dané tím, že se centrum teprve rozjíždí, máme za sebou teprve pár teplejších týdnů a návštěvníci se teprve přihrnou, i se svými požadavky. 

Podtrženo sečteno, užily jsme si s dětmi opravdu báječný a výjimečný den a věřím, že určitě nebyl poslední. Pokud máte trochu větší děti, než jsou naše, určitě mrkněte i na facebook, kde pravidelně informují o aktuálních akcích https://www.facebook.com/creativeworldcz . 

A že si to děti opravdu užily? Tady je důkaz místo slibů :-) 
Žádné komentáře:

Okomentovat