neděle 15. března 2015

Černobílý svět

Jestli vás někdo připraví dokonale na děti, pak jsou to kočky a psi. Jediný rozdíl ve výchově je ten, že je můžete s klidem nechat samotné doma a jít se opít. I když - někdy ani to ne.

Vyšší level je potom mít psa a kočku a k tomu si pořídit děti. Slovíčko NUDA rovnou můžete vyřadit ze svého slovníku. A můžete si být jisti, že pro své přátele budete mít vždy nějakou zábavnou historku. Dětsko-kočko-psí. Jak jinak.

Pořídíte-li si ke všemu černou kočku, začnete věřit na pověry. A rychle pochopíte, kdo je pánem domu.

Zdroj: www.fler.cz/h-lucinka (obrázek podléhá autorskému zákonu), na zmíněné adrese najdete parádní trička nejen s tímhle potiskem :-)


Jsem Blíženec a nesnáším stereotypy. Doma pořád všechno překopávám, nakupuju nové doplňky, vyhazuju okoukané věci. A tak jsem se rozhodla, že holkám zútulním pokojíček válecím vakem. Jé, to nám nastaly válecí časy!

Předevčírem jsem se tak šla rozvalit. "Bum", prásknu sebou do té hroudy kuliček a hlavou mi proběhne: "Kurňa, co to je?!" Za chvilku mi to proběhne i nosem. Náš černý prevít se do toho vychc...čůral. Začínám pociťovat nevýhodu textilního vaku. Jak krucinál vymyju 300 litrů polystyrenových kuliček???

No nic, hodila jsem pytel pod sprchu, postříkala ho dětským sprcháčem. Se třpytkama a vůní meruňek. Na "vůni" chcanky to ale nestačilo. Tak pod sprchu šly holky a já jsem zatím napustila vanu pro vak. Chvíli jsem přemýšlela, jestli mu nezapnout i bublinky, ať si to chlapec užije se vším všudy. Do vody jsem nacpala prací prášek, aviváž, vak vymáchala, odkapala, pověsila, vysušila, čuchla si a naštvala se. Chcanka- odér se stále držel. Vydrhla jsem vanu Cifem, umyla horkou vodou, smířená, že chlapec poletí z domu. Manžel přišel s osvíceným nápadem vykoupat ho ve vaně. Když jsem ho osvítila já (značně rudou září), že už mě to napadlo taky a už se tak i stalo, klepal si na čelo, že lázeň byla příliš krátká, ať ho tam namočím na celou noc. Tak tedy jo. Další hektolitry horké vody, další prášek na praní, aviváž a chlapec se šel smočit. Ráno celá žhavá vstávám, čichnu si. VONÍ, HURÁÁÁ! Tak už jen vysušit  a jdeme se válet!

Popadám ten těžký žok plný vody a snažím se jej pověsit nad vanu, kde máme ve 2 metrech prádelní šňůry. Samozřejmě v  té nejlepší pozici mi vběhne pod nohy Maruška. Zavrávorám a celou vahou svého těla a mokrého vaku dopadám na šňůry. Ty se jedna po druhé trhají a padám i s vakem do vany. Sušící systém za litr v prde*i a mně se chce brečet. Pytel nechávám přehozený přes vanu a pravidelně chodím otáčet, ať se prosuší. V poledne se ho snažím dovléct na sluníčko na balkon. Po poledni si jdu čuchnout. Chcanky pryč. Vůně prášku pryč. Vak smrdí zatuchlinou! Manžel fyzik mě poučuje, že nemám věšet hlavu, polystyren nesaje vodu, takže smrdí určitě jen látka. Ať tedy vypreparuju kuličky, vyperu vak, kuličky vrátím a mám po starostech. Geniální nápad. Vypreparovat z vaku 300 litrů kuliček = nacházet kuličky po celém domě, dokonce i na stropě (?!). 

Zjištění? Kuličky opravdu nesají vodu. Zjištění 2. Což neznamená, že se voda nedržela mezi nimi a stejně zatuchly. Zjištění 3. Látka zachráněna. Zjištění 4. Kuličky kaput. 

Už jste někdy odstraňovali z vany 300 litrů kuliček nabitých statickou elektřinou? Vsadím se, že jsem jediný cvok, co tohle podstoupil. Pro nic!

Takže podtrženo sečteno. Zničený vak za tři litry, zničený sušák za litr, promarněný čas doprovázený řevem dětí, hektolitry vody, tuna prášku, kýbl aviváže a nervů. A to všechno k ničemu. A to všechno kvůli pana Kocoura Von Popelnice! 

Jak s oblibou říkám, kdyby měl Kocour hodnotu toho, co všechno zničil, byl by nejdražší kočka na světě.

Já jsem vedoucí, já jsem king!

Víte, co mají děti, kočky a psi společného? I když nás někdy totálně štvou (a že by se to dalo nazvat i expresivněji), tak je stejně bezmezně milujeme. Potvory!

Žádné komentáře:

Okomentovat