neděle 15. března 2015

Advent v Praze

Máme po svátcích a všude ještě doznívá sváteční nálada. Také to máte tak, že se hned začínáte těšit na další Vánoce? :-) 

Miluji atmosféru vánočních velkoměst a jsem ráda, že žijeme v Praze, protože je o svátcích opravdu kouzelná. Když jsme vymýšlely se ségrou, co podniknout, až přijede na návštěvu, výborně nám přihrál Slevomat adventní plavbou po Vltavě. Plavba byla mým snem už dlouho a že byla adventní, byl sladký bonus. Vyplouvalo se od Čechova mostu.Ač nebyl sníh, tak nám vyšlo krásné slunečné počasí. Na lodi nás čekal ozdobený stůl s dvěma mísami cukroví, hrály koledy, rozléval se punč, svařák a dětem kakao. Ideální vánoční atmosféra. Během hodinové plavby nám průvodkyně dělala výklad o tom, co právě vidíme. Byl to nádherný zážitek. Jediné mínus bych dala stísněnému prostoru, sešlo se nás tam několik párů s kočárky a byl problém je tam někde poskládat. Naštěstí jsme si volali dopředu a přijeli s golfáči :-) 


Od Čechova mostu pak stačilo přejít přes Pařížskou ulici a byli jsme na Staroměstkém náměstí, kde se každoročně konají adventní trhy. Měla jsem strach, jak zvládneme davy lidí s dvěma kočárky, ale v poledne se nejspíš všichni přemístili k orloji a procházka byla pohodová. Dali jsme si tradiční opečenou šunku a staroměstskou klobásu. Nemohl chybět ani marcipán a pečené kaštany. Letos mě mile potěšil stánek s dárkovou čokoládou, nejen s motivy Prahy. 

Zdroj: http://www.steinerakovarik.cz/fotky24586/fotos/_vyrn_8svestky.jpgO víkend dřív jsme rovněž přes Slevomat vybraly s kamarádkou voucher na kávu a zákusek do restaurace Caffé Italiakterá je přímo na Staroměstském náměstí, a užily si úžasnou panna cottu s čerstvými jahodami, které byly jako právě utržené ze zahrady.

Pokud prahnete po poznání, doporučuji v blízkosti Staromáku Muzeum mučicích nástrojů nebo expozice minerálů . 

Sladkou tečkou na závěr je prodejna a výrobna čokolády a bonbonů Viva Praha, která sídlí hned vedle muzea čokolády Choco Story. Prodejna je splněným snem pro ty, co se nechali unést knihou či filmem Čokoláda. Najdete tady neskutečné množství druhů čokolády a bonbonů, všemožné tvary, barvy, příchutě, vůně... Už jen za podívání tento obchod stojí!

Zdroj: http://www.foodspotting.com/places/657501-viva-praha

Miluju adventní Prahu. A co vy? Máte své milované vánoční město? 
Žádné komentáře:

Okomentovat